Sosyal Medya

Facebook Messenger’a Değişiklik Geliyor!

Facebook Messenger yeni bir logo ve yeni özelliklere kavuşuyor. Renkli sohbet temaları sunan uygulama, selfie çıkartmaları ve kaybolma modu isimli bir özelliği de kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Yapılan bu değişikliklerin temelinde Facebook kullanıcılarını Instagram’daki kişilerle buluşturma girişimi bulunuyor.

Facebook’un Messenger’dan sorumlu başkan yardımcısı Stan Chudnovsky, yapılan görsel değişikliğin Facebook’taki arkadaşlara mesaj göndermenin kolay bir yolu olarak başlayan yolculuktaki devamlı evrimi yansıttığını belirtti.

Sosyal Medyanın Olumlu Etkileri Nelerdir?

Facebook Messenger’ın yeni ikonunda mavi rengin yerini mavi ve pembe tonlarındaki gradyan bir renk alıyor. Yeni logonun tarzı akıllara doğal olarak Instagram’ı getiriyor. Chundovsky, yeni logonun mesajlaşmanın geleceğine yönelik bir değişimi, daha dinamik bir eğlenceyi ve yakın olunan kişilere bağlı kalmanın daha entegre bir yolunu temsil ettiğini belirtti.

Facebook Messenger’ın yeni temaları daha geniş ayrıntılı özelleştirme alternatifleri sunuyor. Selfie çıkartmalarıyla kullanıcılar fotoğraflarına ikonlar ekleyebiliyor. Kaybolma modunda ise sohbetler otomatik şekilde yok oluyor. Facebook Messenger’dan Instagram kullanıcılarıyla konuşabilme özelliğinin kısa zaman içinde Kuzey ABD’da dağıtıma çıkması bekleniyor.

Facebook Messenger ve Instagram arasındaki mesajlaşma entegrasyonu geride bıraktığımız ay duyurulmuştu. Messenger’da kullanıcılar uzun süreden beri arkadaşlarıyla beraber video izleyebilse de, Facebook bu bağlantıyı biraz daha kuvvetlendirmeyi hedefliyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, odak noktasının herkese açık platformlardan daha özel iletişime kayacağını önceden açıklamıştı.

Daha fazla sosyal medya haberine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu