Teknoloji

Facebook Çalışanları Evde Çalışmaya 2021 Yılına Kadar Devam Edecek

Covid-19 saldıgı nedeniyle birçok firma ya çalışmayı durdurdu ya da çalışanlarına daha güvenli bir iş olanağı sağlamak için evde çalışma sistemine geçti. Evde çalışma sistemine geçen şirketlerden bir tanesi de Facebook oldu. Facebook pandemi süresi boyunca çalışanlarının evde çalışmaya devam etmesini istedi. Hatta Facebook bu durumdan memnun olacak ki, tüm çalışanlarına Temmuz 2021’e kadar evde çalışma olanağı tanıdı.

Facebook’tan Evde Çalışanlara 1000$ Ek Maaş

Facebook hem işçilerinin sağlığını hem de diğer şirketlere örnek olmak amacıyla tüm çalışanlarını eve göndermiş ve işlerine evde devam etmesi için onay vermişti. Facebook işçilerini evde çalıştırarak hem sağlıklarını koruyacaktı hem de diğer şirketlere örnek olmuş olacaktı. Virüsün patlak verdiği dönemlerden bu yana tüm çalışanlarını evde çalıştıran Facebook aldığı kritik kararla evde çalışma süresini Temmuz 2021 tarihine kadar uzattı. Facebook sözcüsü Nneka Noville yaptığı açıklamada, ” Şirketimiz bünyesinde çalışan sağlık ve kamu uzmanlarıyla detaylı bir görüşme sağladık. Bu görüşme sonucu evde çalışan Facebook ekibinin evde çalışma süresini uzattık.” dedi. Çalışanlarına oldukça önem veren Facebook, evde çalışan tüm çalışanlarına ekstra her ay 1000$ ödeme yapmaya devam edeceğini de duyurdu. facebook calisanlari evde calismaya devam edecek 2 scaled

Twitter Çalışanlarına Süresiz Evde Çalışma İmkanı Sağladı

Facebook’un yanı sıra Google ve Twitter gibi bazı firmalar da evde çalışma süresini 2021 yılına kadar uzattı. Hatta Twitter, çalışanların isteğine göre evde süresiz olarak çalışabileceğini bildirmişti. Zuckerberg alınan karar sonrası bu durumun hem çalışanları tatmin edeceğini hem de geniş ekonomik tabanlı bir politika yaratacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu