Sağlık

Erkeklere İyi Gelecek Bakım Önerileri

Erkeklere iyi gelecek Bakım Önerileri Uygulamalı şekilde yer verilmektedir. Erkek yüz bakım önerileri için farklı onlarca bilgi ve yöntem çeşidi bulunmaktadır, amacım evde yapabileceğiniz yüz ve cilt bakımı. Erkeklerin evde bakımı aslında daha basit ve kolaydır kadınlarınkine göre. Bakımdan kastedilen ayrıntıda biraz değişime uğrasa da temizlik odaklı da düşünülebiliyor. Kadınlar bakım konusunda daha fazla detaya önem verirken erkekler genellikle daha basit şekilde hayatlarını devam ettirebiliyorlar.

Evde uygulamalı yüz ve cilt bakımı. Temiz yüz ve pürüssüz cilt.

  • Erkekte yüz Bakımı

Her ne kadar bu konuda çok fazla dikkatli olmasalar da erkeklerin yüz bakımı önemlidir.  Özellikle soğuk havalarda cildin kurumasını önlemek için nemlendirici sürülebilir. Ayrıca güneş ışınlarına karşı da önlem almak için cilt yapısına uyan güneş kremi kullanılabilir. Unutmamalıdır ki erkeklerin yüz hatları sert deriden oluşmaktadır. Yağlı ciltler de  önemsemeniz gereken şeyler arasında her gün yüzünüzü ılık su ile yıkamanızdır. Erkeklerin cilt bakımı ürünlerini kullanması için kendi cilt hassasiyetinize göre belirlemeniz gerekmektedir. Eğer cildiniz kuru ise kesinlikle temizleme sütü ya da nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim. Aşırı yağlı erkek ciltleri için ise günlük ritüel olarak sabunla yıkayıp durulamanız gerekmektedir.

  • Evde cilt bakımı nasıl yapılır? 

Evde yapabileceğiniz pratik yüz bakım maskesi

Erkeklere iyi gelecek Bakım Önerileri Uygulamalı

 1) Pudra maskesi

Gerekli malzemeler: Pudra, limon, soda çukur kap, fırça, yumuşak sünger.

Hazırlanışı & Yapılışı: Çukur kaba yeterli miktarda pudra koyunuz yarım limonu içine sıkarak karıştırınız. Hamur kıvamına geldiğinde fırça ile gözümüze değmeyecek şekilde sürünüz. Dikkat: dudak çevresi ve burun delikleri açık kalacak şekilde yaparsanız iyi olur.  Yaklaşık 15-20 dakika sonra sodayı süngere dökerek yavaş yavaş yüzünüzü temizleyiniz. Böylelikle doğal erkek cilt bakımı yapmış olursunuz. Bu maskeyi haftada en fazla 2 defa yapınız.

Kızarıklık ve sivilceler için botoks etkili muz yoğurt maskesi

 2) Muzlu yoğurt maskesi (Kızarıklık ve sivilceler için)

Gerekli malzemeler: 1 adet muz, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı & Yapılışı: Muzu iyice ezin, karbonat ve yoğurdu ekleyip karıştırın. Karıştırma işleminiz bittikten sonra yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Kızarıklıklar ve sivilceler için bu maske iyi gelecektir. Ayrıca muz yara ve yanık tedavisinde kullanıldığı da bilinir. Bu maskeyi hafta da en fazla 1 defa uygulayınız.

Daha çok maske yapımı ve çeşitleri mevcuttur bizce en doğalları bunlar olduğu için sadece bunları yazmaktayız. Unutmayın erkek ciltleri kadın ciltlerinden daha serttir.

Günlük ağız ve diş bakımı nasıl yapılır?

  • Düzenli Dişlerin Fırçalanması

Ağız içi bakterilerin en fazla olduğu yerlerden birisidir. Diş fırçalama dediğimiz de sadece ağızda bulunan dişler aklınıza gelmesin. Aynı zaman da diş fırçalamak ağız kokusunu büyük  oran da alır. Bu alanın gece başta olmak üzere düzenli olarak temizlenmesi, olası kötü kokuların da önüne geçilmesi bakımından önem teşkil eder. Bu nedenle erkek bakımı için dişler ve nefes kokusunun temizliği önemlidir. Evde yapılması gerekilen en doğal ağız bakımları sırasıyla şu şekildedir.

Dişleri Doğru fırçalamak ve günlük rutine bindirmek. En fazla günde 2 defa en az 1  fırçalamak.

Ağız bakım suyu kullanmak. Ayrıca Erkekleri itici gösteren durumlar bir çok konu başlığımız da ki bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

  • Evde doğal diş bakımı (ev yapımı ağız bakım suyu)

Gerekli malzemeler: Yarım su bardağı su, 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı sirke (ev yapımı ise 2 kaşık), 1 Tatlı kaşığı nane yağı veya okaliptüs yağı. Öncelikle yarım bardak suya karbonatın tamamını döküp 30-45 saniye karıştırıyoruz. Sirke ve nane yağını da karıştırdıktan sonra bir yudum alıp ağzımızda iyice çalkalıyoruz. Boğaz için de birebirdir. Yaklaşık 30 saniye gargara yaptıktan sonra lavaboya tükürüyoruz. Ağzınızın içerisinde bir miktar kalacaktır kesinlikle su ile durulama yapmayınız. Bu işlemi 2-3 günde bir dişleri fırçaladıktan sonra yapmak daha etkili sonuçlara neden olacaktır. Bu yazımız da Sizlere erkeklere bakımlı olmayı anlatıyoruz.

Diş fırçalarken kullandığınız diş fırçasının da büyük ve önemli rolü bulunmaktadır. Hassas yapıda diş etleriniz var ise kesinlikle yumuşağa yakın diş fırçası kullanmalısınız. Diş macunu seçimini yaparken erkeklere özel üretilen diş macunları var. Bunların isimlerini vermek istemiyorum yorum yaparak isterseniz size marketlerde ve eczanelerde bulabileceğiniz isimleri verebilirim. Unutmayın erkekler çay ve sigarayı çok tükettikleri için erkeklere özel diş macunları kullanmak güzel ve bakımlı bir ağza neden olacaktır.

En iyi erkek parfümleri ve koku özellikleri sizleri tanıtsın.

Erkeksi kokular kullanımı ve önerileri
Erkeklere özel kokular kullanın
  • Güzel Erkeksi Koku Kullanın

Özellikle ter sorunu olan ve kötü kokusu olduğunu düşünen kişilerin deodorant, rollon ya da parfüm desteği almaları, her gün duş almaları önerilir. Temizlik en iyi bakım yapma yoludur. Ben zaten bunları yapıyorum diye bana sitem etmeyin şimdi. En güzel erkek parfümlerini aramaktansa size önerim hafif bir koku kullanmanızdır. Çakma, gümrük malı, emitasyon ya da orjinalinden ucuz parfümler almanızı önermiyorum. Cilt de ister istemez yaralar ve ileri zamanlarda daha kötü kokulara neden olacaktır. Hatta solunum hastalıklarına dahi yol açabilir. Kendinize uygun fiyatlı ama orijinal parfümler seçebilirsiniz. Parfüm kullanan insanlar kendini bakımlı olduğunu ve saygı duyduğunu aslında duyu organlarımızla karşıya göstermektir. Bir nevi güzel kokarak burunlara kendi reklamımızı yapmaktayız. Duştan sonra kullanacağınız rolonları seçmeniz de iyi bir yöntemdir. Birkaç çeşit rolon çeşitleri olsa da bence sabun tarzı rolonlar en idealidir.

Rutin olarak evde kendinize ait spor egzersizleri yapın

  • Evde ya da Salon da Spor Yapın

Düzenli olarak spor yapıldığında fiziksel olarak daha zinde olursunuz ve bu zindelik bütün yaşamınıza olumlu şekilde etki eder. Erkekleri bakımlı gösteren şeyler içinde spor yapmak oldukça etkilidir.

Şimdi bu yazıda sizlere üçgen vücut vaat etmiyorum fakat hantal kalmaktansa en azından bakımlı görünebilmek amacı ile evde yapabileceğiniz birçok egzersiz ve antrenmanlar bulunmaktadır. İnanın bana kendi sağlığınız ve cinsel sağlığınızı olumlu yönde etkiliyor. Eğer profesyonel olarak üçgen vücut istemiyorsanız bölgesel çalışmalar yaparak kendinizi toparlayabilirsiniz. Kadınların en büyük yalanı “Ben seni böyle daha çok seviyorum.” Buna inanan erkek varsa bu Dünya onların hatırına dönüyor demektir.

Düzenli yapmanız gereken Hareketlerden bahsetmek gerekirse.

 1)Şınav: Üst bölge için en ideal egzersiz tipidir. Geniz omuz, güçlü kol ve dolgun göğüs yapmak için 2-3 hafta da gözle görülür gelişmeler olmaktadır(Düzenli beslenme gibi alışkanlıklarla birlikte). Ben 3. hafta sonunda gözle görülür bir genişleme ve büyüme gördüğüm için söylüyorum. Yaklaşık 1 ayda 8 kilo alarak yaptım bunu.

 2)Squat (popo çalışması): Kim ne derse desin kadınların erkeklerde baktığı yerlerden biri olarak tarihe altın harflerle geçmiş kavisli popolardır. J İlk hafta ellerinizi öne doğru açarak kendi ağırlığınız da squat çalışması yapınız daha sonra kucağınıza alacağınız biraz ağırlık ile evde bunu yapabilirsiniz. Örneğin damacana suyu yarım veya tam doldurarak yapabilirsiniz.

 3)Mekik: Şimdi bildiğimiz mekikler tabi ki etkilidir ama birde bilinmeyen yönleri ile yapın. Mesela yavaş yapın o kadar yavaş yapın ki ağır çekimde film izliyormuş gibi. Böylelikle kaslarınız her zaman zorlama altında şekillenmeye başlayacaktır. Baklava vaat etmiyorum ben baklava yiyorum. Kendinizi sıkıştırarak bu hareketi yaparsanız çabuk ve etkili sonuçlar almamak elde değil. Düz mekik çekmekle kalmayın aynı zamanda yanlara eğilerek de yapabilirsiniz.

 4)Kol Çalışmaları: Evde yapacağınız çalışmaları yazıyorum yani hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan. Burada ileri zaman da mecburen iler zamanlarda dambıl kullanmak zorunda kalacağız. Özellikle ileri zamanda dememin amacı ilk günlerde kaslara ağırlık vermemek için 5 litrelik suları doldurup yapabilirsiniz. Yaklaşık 10-15 gün sonra dambıla geçmenizi öneririm.

Şimdilik bence profesyonel olmamakla beraber evde güzel güzel spor yapıp bu şekilde ilerleyebilirsiniz. Daha sonra hoşunuza gittikçe vücudunuzu spor salonuna ister istemez taşıyacaksınız.

Tüy, Sakal ve diğer bölgeler için rutininizi devam ettirerek tıraşları aksatmayın

  • Düzenli Tıraş Olun

Belirli aralıklarla ense kısmında olan tüylerden kurtulun, sakal bırakıyorsanız bakımını ve temizliğini ihmal etmeyin.  Ayrıca burun ve kulak kısımlarında olan tüylerden de kurtulmanız önerilir.

Düzenli tıraş olarak aslında kötü bir görünümden uzak durmak en önemli göstergelerdendir erkekler için. Tabi ki bakımlı görünmenin sadece saç ve sakal tıraşı olmadığını da belirtmek isterim. Özellikle vücut kıllarını genital bölge kıllarını da düzenli hale getirmek iyi bir alışkanlıktır. Tüy dökücü kremler, çeşitli aletler kullanabilirsiniz. Vücut kılınız için size bir önerim var kullanmaktan çekinmeyin.

1)Erkek vücut tüy bakımı: Evde uygulayacağınız bu yöntemle (ben kullandığım için anlatıyorum) vücut kıl ve tüylerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Hamam otu adında güzel bir karışım var. Aktarlarda satılan bu malzeme çok uygun fiyatta ve yapılışı çok basit. Tek sorun bu ürün çok pis kokuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu