Teknoloji

Elon Musk SpaceX’in Mars’a gideceği tarihi açıkladı!

Mars yolculuğu için bir çok uzay ajansı ve özel şirket canla başla çalışıyor. Bunlardan birisi de Elon Musk’ın sahip olduğu SpaceX. Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronotlu bir görev gerçekleştirerek uzaya astronot taşıyan ilk özel şirket unvanı kazanan SpaceX, şimdiyse kızıl gezegene ulaşmanın planlarını yapıyor. Elon Musk’ın açıklamalarına göre ise bu planlamaların sonucuna çok yakında tanıklık edeceğiz.

SPACEX’İN MARS’A GİDECEĞİ TARİH

Elon Musk, SpaceX’in Mars görevi ile ilgili çok önemli açıklama yaptı. Musk, açıklamalarında SpaceX’in Mars yolculuğu için tarih vermekten de kaçınmadı. Buna göre SpaceX, Starship fırlatma aracı ile beraber 2024’te ilk insansız Mars yolculuğuna çıkabilmeyi amaçlıyor. Ancak planlamalara bakılırsa, bundan önce Starship’in gitmesi gerekli olan bazı görevler olacak.

SPACEX İLK ÖNCE AY’A GİDECEK!

Verilen bilgilere göre SpaceX 2021 senesinde Starship ile uzaya gidecek. Bir sonraki yıl, yani 2022 senesinde insansız Ay görevi gerçekleştirilecek. 2023 senesinde ise SpaceX, Starship ile beraber Ay’a insanlı görev düzenleyecek. En azından şirketin hedefleri bu yönde. Tabi pek çok görevde olduğu gibi bu görevlerde de bir erteleme söz konusu olabilir.

“NASA: Ay ile ilgili heyecan verici bir bulguyu paylaşacağız!” habere buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu