Genel

Elon Musk Mars yolculuğunun tarihini açıkladı!

Herkesin uzun zamandır uzay konusunda gözlerini çevirdiği Elon Musk, Mars yolculuğu ile alakalı bir tarih verdi. Elon Musk’a göre kısa sürede Mars’a ayak basmak mümkün.

Bu konulara meraklı olan kişiler, Elon Musk ve yapılacak olan Mars yolculuğu ile ilgili çok fazla söylentinin gerek medyada gerek sosyal medyada dolaştığını bilir. SpaceX şirketinin CEO’su olan Elon Musk, Mars’a gitmek konusunda bir hayli takıntılı diyebiliriz. Ona göre insanlığın kurtuluşu ancak ve ancak Mars’a ulaşmakla mümkün olabilir. Birçok kişi 10 yıl içerisinde bunun olacağını düşünüyor.

Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar esasında yine pek çok kişinin yanıldığını gözler önüne seriyor. Ona göre yalnızca 6 yıl içerisinde Mars gezegenine ayak basmak bir hayli mümkün. Onun böyle bir yorum yapmasının en büyük nedeni gezegenler arası periyot.

Mars yolculuğu neredeyse hazırız

NASA, dünyanın en büyük uzay kuruluşu olarak kabul ediliyor. SpaceX ise onunla düzenli şekilde çalışmalar yürütüyor. NASA tarafından yapılan açıklamalara bakıldığı taktirde, Mars yüzeyine insanların ayak basması için 2030 yılları işaret ediliyor.

Elon Musk ise NASA kuruluşundan çok daha farklı düşünüyor ona göre yalnızca 6 yıl sonra insanlar Mars yüzeyine ayak basabilir. NASA tarafından yapılacak açıklamalar bu konu da bir hayli önemli. Bunun sebebi ise kuruluşun çok ciddi bir bütçeye sahip olması ve onun yardımları olmadan Mars üzerine ulaşmanın oldukça zorlaşacak olması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu