Teknoloji

Elon Musk “Dünya Yok Olmadan Mars’a Yerleşmeliyiz” Dedi!

NASA ve SpaceX gibi uzay şirketleri, insanlı uzay çalışmalarını hızlandırdılar. NASA, Artemis Projesi ile Ay’a tekrar insan gönderirken, SpaceX gibi şirketler ise Mars’ta koloni kurmanın planlarını yapmakta. İlk aşama olarak planlanan tek gidişli ve dönüşü olmayacak olan Mars yolculuklarının 2024’te başlaması planlanıyor.

“DÜNYADA BİR FELAKET YAŞANMADAN TAMAMLANMALI”

Elon Musk, Mars’ta bir yerleşim yeri geliştirme projelerinin halihazırda başladığını, ancak Dünya’da felaket bir olay gerçekleşmeden önce bunların tamamlanması gerektiğini belirtti.

Mars’ta kurulacak şehrin Dünya ile bağımlı olmaması gerektiğini belirten Musk, aksi takdirde Dünya’dan gelen gemiler herhangi bir sebepten ötürü durursa, Mars’taki insan neslinin yok olabileceğini ifade etti.

III. DÜNYA SAVAŞI’NDAN SONRA YAPILAMAZ

Elon Musk, “Mars’ta kendiliğinden yeten bir şehri III. Dünya Savaşı’ndan önce mi, yoksa sonra mı yaratacağız? Ben bu şehrin III. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulma ihtimalini (umarım III. Dünya Savaşı asla olmaz) düşük buluyorum. Dolayısıyla şehri ihtimal dahilindeki bir III. Dünya Savaşı’ndan önce kendiliğinden yetecek hale getirmeye çalışmalıyız.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu