Oyun

EA Play Xbox Game Pass Ultimate’a dahil olacak

EA Play sonunda Xbox Game Pass ile buluşuyor. Microsoft Xbox ekibi, Electronic Arts’ın abonelik sistemi EA Play’in Xbox Game Pass Ultimate’a ekleneceği tarihi açıkladı. Açıklamaya göre EA Play, Xbox Games Pass platformuna Xbox Series X ve Xbox Series S ile beraber ilave edilecek.

EA Play, Electronic Arts’ın FIFA ve The Sims gibi popüler oyunlarını bir araya getiren bir abonelik sistemi. Aslında Electronic Arts’ın Xbox Game Pass’ı diyebileceğimiz bu platform, Microsoft ve Electronic Arts arasında varılan anlaşma ile beraber Xbox Game Pass’a ekleneceği duyurulmuştu. Fakat bu buluşma için belirli bir tarih yoktu. Microsoft Xbox ekibinin yapmış olduğu açıklama ile ise o tarih belirlendi.

İŞTE XBOX GAME PASS İÇİN EA PLAY ÇIKIŞ TARİHİ

Xbox Game Pass Ultimate abonelerine sunulacak olan EA Play, 10 Kasım’da hizmete ilave edilecek. Yani başka bir deyiş ile Xbox Series X ve Xbox Series S’in çıkış tarihi esasında Xbox Game Pass Ultimate için EA Play’in de çıkış tarihi olacak. Aboneler, EA Play’deki Windows 10 oyunlarını da bilgisayarlarına indirebilecek. Fakat PC için Xbox Game Pass aboneleri, 10 Kasım’da değil, daha ileri bir tarih boyunca EA Play’e erişim sağlayabilecek.

BİLGİSAYAR OYUNCULARI EA PLAY İÇİN BİRAZ BEKLEYECEK

Microsoft’un açıklamasına bakılırsa PC için Xbox Game Pass aboneleri aralık ayı itibariyle EA Play’e erişebilecek. Ancak kesin bir tarih yok. EA Play’in Xbox Game Pass platformuna eklenmesiyle beraber Microsoft oyun tarafını Bethesda’yı aldıktan sonra bir tık daha güçlendirmiş olacak. Bethesda demişken, Bethesda’nın oyunlarının da Xbox Game Pass platformuna ekleneceğini belirtelim.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu