Genel

Dünya Şampiyonası Ön Eleme Finali’nde SuperMassive!

Türkiye’de esporun yükselişi artık herkes tarafından bilinen bir durum. Bugün, gençlerin ilgisi artık net bir şekilde espora yöneliyor ve bu durum devam da edecek.

Federasyonun kurulması, liselerde ders olarak okutulmasının konuşulması, açılan espor merkezleri, canlı yayınların ulaştığı rakamlar ve son olarak bugün SuperMassive’in Dünya Şampiyonası’nda elde etmiş olduğu başarının sosyal medyadaki yankıları…

#SUPWIN isimli bir etiket ile karşılaştıysanız ve bilginiz yoksa, ne olduğunu merak etmişsinizdir.

Ana hatlarıyla cevaplayalım: Dünyanın en çok izlenen, para ödülü anlamında en çok ödül dağıtan, dünyanın her yerinde takip edilen Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden SuperMassive ekibi, bugün itibariyle dünya devlerinin arasına katılma yolunda önemli bir adım attı.

İlk gün 2’de 2 yapan, sonrasında ivme düşse bile “play-in” yani, ön elemelerde finale yükselen SuperMassive, galip gelmesi durumunda en temel tabloya kalacak ve Türkiye’nin espor tarihinde yeni bir dönem başlayacak.

Çünkü önceden turnuvaya katılan hiçbir Türk ekibi, bu başarıyı yakalayamadı, ilk turlarda, ilk maçlarda elendiler. Sadece Fenerbahçe Espor takımı formatın biraz daha farklı olduğu senelerde gruplara kalmayı başarmıştı.

Başarıyı büyüten etkenlerden bir başkası ise bir Türk ekibinin çok büyük bir bölge takımına karşı 5 maçlı bir seriyi ilk defa kazanması.

Dünya Şampiyonası’nın en temel tablosuna katılmak demek ise, Güney Kore, Japonya, Çin gibi espor devi ülkelerin temsilcileriyle karşılaşmak, onların oluşturmuş olduğu dünya espor gündeminde yer almak demek.

SuperMassive, yarın Rusya’dan şampiyonaya katılan UOL ile karşı karşıya gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu