Oyun

Cyberpunk 2077’den AMD Sahiplerini Üzecek Haber

Cyberpunk 2077’nin çok fazla ertelenmesinin beraberinde bazı olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Oyundaki ışın izleme teknolojisinin şu anda AMD ekran kartlarında desteklenmeyeceği açıklaması ile birlikte piyasa adeta çalkalandı.

Cyberpunk 2077’den AMD ekran kartı kullananlara şok!

Herkesin para ile satın aldığı ve kütüphanelerine eklediği Cyberpunk 2077, satın alınıp oyun kütüphanesinde halen indirilemeyen oyunlar listesi yapılsa hiç şüphesiz ilk sırada olacaktır. Oyunu satın alanlar, bir sürü erteleme haberleri ile karşı karşıya kaldı. Oyunun çıkışı dolambaçlı bir yolda hedefe ulaşmaya çalışan karınca misali, kayboldu gitti.

Bu ay başında NVIDIA, oyunda herhangi bir NVIDIA ışın izleme teknolojisine sahip olmayacağını ve oyunun DXR uyumlu tüm ekran kartlarıyla çalışacağının açıklamıştı.

Bu açıklamamanın üzerine CD PROJEKT RED yöneticisi Marcin Momot, Cyberpunk 2077’nin ilk çıkış dönemlerinde AMD ekran kartlarının da ışın izleme teknolojisini desteklemeyeceğini duyurdu. Şu an için CD PROJEKT RED’in ışın izleme teknolojisini neden yalnızca NVIDIA donanımları için kullanıma sunmuş olduğu bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu