GenelNasıl Yapılır?Oyun

CS:GO fps gösterme

CSGO FPS Görme

CS:GO fps gösterme çok basittir. Bu yapacağımız şey yalnızca CS:GO oyununda değil, bütün Steam oyunlarında FPS’inizi görebileceksiniz. İlk olarak, Steam Ayarlara geçiyoruz ve sonrasında oyun içi kısmına geliyoruz. Oyun içi FPS sayacı seçeneğine tıklayıp arzu ettiğiniz bir köşeyi seçebilirsiniz. Yüksek kontraslı renk yaparak yeşil renkte FPS’inizi görebilirsiniz.

Şayet ilk seçeneği yapmak istemiyorsanız vereceğimiz kod yardımı ile oyunda konsola yazarak FPS’inizi etkinleştirebilirsiniz. “net_graph 3” kodunun yardımıyla bu kodu konsola yazarak etkinleştirebilirsiniz, oyunda alt orta kısımda FPS’inizi ve pinginizi görebilirsiniz.

CS:GO FPS Artırma Kodu

fps_max komutu ile FPS’nizdeki kısıtlamayı kaldırıp bilgisayarınızın maksimum potansiyeline ulaşması yolunda yardımcı olabilirsiniz. Bu yöntem ile 60 FPS’lik bariyerine takılmazsınız.

FPS Artırmak için: Konsolu açın (ESC’nin altında bulunan tuş ile “é”) ardından ise konsola “fps_max 0” komutu nu yazarak fps sınırınızı kaldırabilirsin.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu oluşturan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam oyun platformunda ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu fark eden Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adı ile çıkan son sürüm 1.6 olmuştur.

Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motorunun yardımıyla yapılan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Ta ki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek yeniden bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak kıymetli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok kuvvetli olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de kuvvetli olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık çağımızda çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu