GenelOyun

CS GO da kendini kickleme

Bugün sizlere CS GO da kendini kickleme nasıl yapılır soruna yanıt vereceğim. CS:GO’da rekabetçi oyun oynarken kimi zaman takım yüzünden kimi zaman ping ve benzeri sorunlar yüzünden maçtan çıkmak isteriz ve o cümleyi kullanırız “Kick me please”. Genellikle bu durum olduğunda takım  oyuncu kaybetmemek için oylama başlatmaz ve kendimiz kickletmek için elimizden geleni yaparız, bunu yapmak yerine şimdi vereceğimiz adımları kullanarak CSGO’da kendisiniz için atma oylaması başlatabilirsiniz.

CS GO da kendini kickleme koduna ihtiyacımız olan zaman olacak. Zira direkt şekilde oyundan çıkmak ban nedeni olduğu için direkt çıkmak yerine burada bir çözüm arayışına giriyoruz. Bunu dedikten sonra takım oylama başlatmazsa, size şimdi vereceğim adımları kullanıp CSGO’da kendisini kickleme (atma) oylaması başlatabilirsiniz.

1. Adım: Konsolu açıp “status” yazıyoruz.

2. Adım: Karşımıza serverde oynayan adamların isimleri, isimlerin sollarında numaraları çıkacaktır.

3. Adım: Kendi ismimizi bulup yanındaki numarayı öğreniyoruz.

4. Adım: Bu sefer konsola callvote kick kendi numaranızı yazıp gönderiyoruz. Örnek ” callvote kick 898 2 “

5. Adım: Atma oylamanız başlamıştır.

Rekabetçi modunda kendimizi nasıl atarız?

CS GO rekabetçi modunda kendi kendinizi atamazsınız fakat diğer oyuncuların oylama başlatmasını sağlayarak, oyunculara attırabilirsiniz. Mesela takım sohbetine “kick me” yazarak oyuncuları sizi atma oylamasına teşvik edebilirsiniz. Ya da çok atılmak istiyorsanız oyuncuları sinirlendirerek kendinizi oyundan attırabilirsiniz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu oluşturan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam oyun platformunda bedava dağıttığı şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu fark eden Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motorunun yardımı ile yapılan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören

Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Ta ki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı.

Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu