Oyun

CS GO da hangi tuşla konuşulur?

CS GO da hangi tuşla konuşulur? Sorusunu soruyorsanız bu yazımız tam size göre!

Öncelikle söylememiz gerekir ki hepimizin bildiği gibi CS:GO bir takım oyunudur. Hepimizin bildiği üzere, takım oyunlarında en önemli olan şeylerden birisi de iletişimdir. CS:GO oyununda iletişimi hem yazışarak hem de sesli bir şekil de sağlayabiliyoruz. Ama yazışmadan daha çok sesli bir şekil de iletişim sağlamak takımımız için daha sağlıklıdır. Bunu sebebi ise oyun için de daha hızlı bilgi ve durum belirtmemiz içindir. CS GO oyununda sesli iletişime geçmek için “K” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu oluşturan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam oyun platformunda bedava dağıttığı şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu fark eden Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motorunun yardımı ile yapılan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Ta ki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı.

Steam’da arkadaş nasıl eklenir? Steam’ın püf noktaları; Steam’de arkadaş ekleme

Ayrıca; topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu