Oyun

CoD Modern Warfare satış rekoru kırdı!

Activision’ın ünlü oyun serisi Call of Duty serisi popülerliğini hala koruyor. Serinin geride bıraktığımız yıl çıkan son oyunu Modern Warfare yeni bir satış rekoruna imza attı. Bugün yapılan fotoğrafı açıklamaya göre CoD: Modern Warfare ilk bir senesinde en çok satan Call of Duty oyunu olmayı başardı.

Call of Duty serisi geçen senelara ve tüm eleştirilere rağmen hala adeta para basmaya devam ediyor. Activision geçen sene yapmış olduğu bir açıklamada da Modern Warfare’ın yalnızca ilk üç gününde tam 600 000 000 dolar kazandırdığını ve bu manada seride bir rekor kırdığını söylemişti. Modern Warfare oyunu her anlamda CoD serisinin en başarılı oyunlarından birisi olmayı başardı.

Activision ayrıca bedava dağıttığı battle royale modu Warzone ile alakalı de bazı açıklamalar yaptı. Warzone, Black Ops 4’ün battle royale modunun geride bıraktığımız seneki rakamlarıyla karşılaştırıldığında Eylül ayının sonu itibarıyla üç kat fazla aktif oyuncuya sahip. Sadece PC’de aktif oyuncu sayısının 10 katına çıktığı belirtildi. Warzone modunun büyük başarısı ayrıca Modern Warfare’ın satışlarını da büyük oranda artırmış.

Call of Duty serisinin yeni oyunu olan Black Ops Cold War da bildiğiniz üzere 13 Kasım’da oyuncular ile buluşacak. Oyun hem mevcut konsollar hem de yeni nesil için aynı anda çıkış gerçekleştirecek. Black Ops Cold War’un da yine satış rekoru kırması bekleniyor.

Black Ops Cold War’un Warzone’a entegrasyonu ise önümüzdeki Aralık ayında gerçekleşecek. Activision, popüler battle royale modu Warzone’u seride bir standart haline getirmeyi ve her yeni oyunla beraber güncellemeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu