Oyun

Clash of Clans Hileleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Clash of Clans mobil platformlardaki en popüler oyunların başında geliyor. 2012 yılında piyasaya sürülen oyun günümüzde de popülerliğini sürdürmekte. Finlandiya merkezli Supercell firması tarafından geliştirilmiş olan oyun, çevrimiçi strateji türündedir. Gelelim oyunun içeriğine. Oyunda bir köy kuruyor, kaynaklarınızı ve binalarınızı geliştiriyorsunuz. Barbar, okçu, dev, goblin vb. asker türlerinin bulunduğu oyunda ordunuzu geliştirip diğer oyunculara üstünlük kurmaya çalışıyorsunuz. Adından da anlaşılacağı gibi, oyunda klanlar yani ittifaklar bulunmaktadır. Dolayısıyla arkadaşlarınızla birlikte ittifaklar kurabilir, oyunun keyfini daha da arttırabilirsiniz.

clash of clans 780x470 1

Clash of Clans Nasıl Oynanır?

Oyun, Google Play’de ve IOS işletim sistemi için App Store’da ücretsiz olarak bulunmaktadır. Oyunun boyutu Google Play’de şu an itibariye 165 MB’tır. Bu boyut oyun içi indirmelerle birlikte artış gösterebilir. Oyuna başladıktan sonra oyun içi yardım sistemi sizi yönlendirecek, bir köy oluşturmanızı, ordu oluşturmanızı ve ilk yağmanızı yapmanızı sağlayacaktır. Daha sonra oyunda tecrübe kazanarak ittifaklara katılabilir ve oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Clash of Clans Hileleri Nelerdir?

Clash of Clans aslında birçok oyunda olduğu gibi hile yapımına izin vermiyor. Ancak yine de bazı hileli yollara başvurmak mümkün. Öncelikle bu hilelerin neler olduğundan bahsedelim:

  • Sınırsız altın hilesi,
  • Sınırsız elmas hilesi,
  • Kaynak ekleme hilesi,
  • Puan arttırma hilesi.

Peki bu hileleri yapmanın yolu nedir? Clash of Clans oyununda hile yapılabilir mi? Bir kaç yönteme göz atalım.

Clash of Clans’te Nasıl Hile Yapılır?

  1. Yöntem 

Apk indirerek oyunu hileli hale getirmeniz mümkün. İnternetteki çeşitli APK indirme sitelerinden, sınırsız elmas ve altın hileli bir apk modunu indirerek oyunu hileli bir şekilde oynayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, bazen hileli apk modunda oyunun açılmamasıdır. Bunun için de bir çözüm yöntemi var. Hosts Editor adlı bir uygulama yardımıyla oyunun hileli versiyonunu açabilirsiniz. Fakat bu uygulamanın yalnızca Android işletim sistemli telefonlarda çalışmakta olduğunu da unutmayalım.

clash of clans hile

Görselde gördüğümüz gibi, IP Adress: kısmını “192.444.2d3.33111”, Hostname kısmına ise “gamea.clashofclans.com” şeklinde giriyoruz. Daha sonra “add hostname”e tıklıyoruz.

1321652087b2c26ae0f131cb3836b30a7d621dace2cceb34f3da6f251ebdbe4f 800

Gelen ekranda üstteki “localhost”u seçiyoruz. Hata verecektir. Ancak bu hataya “ok” deyip uygulamayı kapattıktan sonra oyuna girdiğinizde hileli olarak çalıştığını göreceksiniz.

2. Yöntem

Bu yöntemimiz ise bira daha basittir. İnternette yapacağınız arama sonucu karşınıza çıkan Clash of Clans Gold Generator sitelerinden birine girin. Bu sitelerde öncelikle kullanıcı adınızı isteyecektir. Kullanıcı adınızı girdikten sonra yapacağanız işlem, istediğiniz altın, iksir ve yeşil taş miktarını girmek ve üretimi başlatmak olacaktır. Ancak bu miktarların da bir limiti olduğunu belirtmekte fayda var. Yani sınırsız değildir.

Clash of Clans Hileye İzin Veriyor Mu?

Clash of Clans hileye online oyunların tümünde olduğu gibi tolerans göstermemektedir. Hile yaptığınız anlaşıldığı takdirde oyun içi ceza almanız veya hesabınızın banlanması mümkün. Ayrıca hile yapmak adına kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyen internet siteleri yoluyla hesabınızın çalınma riski olduğunu da unutmamalısınız.

Bizim tavsiyemiz hilesiz oyundur. Çünkü hile ile hem oyundan alacağınız keyfin de azalabilmesi hem de hesabınızın askıya alınması mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu