Teknoloji

Chrome’a Ekran Görüntüsü İçin Yeni Özellik Geldi

Akıllı telefonlarının hızla yükselişinin ardından, bu cihazların ‘ekran görüntüsü’ özelliği, pek çok kişi tarafından vazgeçilmez bir özellik olarak kullanılmaktadır. Bu alanda bu zamana kadar, büyük etkiye sahip çok sayıda inovasyon yapıldığını pek söyleyemeyiz. Lakin Google bu özellik için dikkat çekici bir adım atmaya hazırlanıyor. Android için Chrome ‘kayan ekran görüntüsü’ desteğine kavuşabilir.

Android’de, Chrome yeni ekran görüntüsü özelliği için çalışılıyor

Google tarafından ekran görüntüsü için yapılacak bu geliştirme ile; web sitelerinin tamamının ekran görüntüsüyle aktarılabilmesi gibi imkanlar sağlanması amaçlanıyor. Ekrana sığmayan görüntülerin kaydırma yolu işe birlikte kaydedilebilmesi, ekran görüntüsü yeteneğinin daha işlevsel hale geleceğini gösteriyor diyebiliriz.

Daha önce de Google bu özellik için çalıştı ancak istikrarlı bir tecrübe sunan sistem henüz oluşturamadı. Şimdi ise Chrome ‘kayan ekran görüntüsü’ desteği üstünde çalışılıyor. Eğer bu özellik için yapılan çalışmalar başarıya ulaşırsa, Android kullanıcılarına Chrome ile bu destek sunulacak. Lakin mevcut durumda bu özelliğin test edilebileceği bir sürüm mevcut değil.
chrome ekran goruntusu icin yeni bir ozellik kazanacak

Bu özelliğin ilk hedefi, kullanıcılara uzun ekran görüntüleri alabilme olanağı sağlaması olacak. Ancak bunun dışında ne yetenekler ile geleceği ve diğer ayrıntılar henüz bilinmiyor. Aynı zamanda Google’ın bu özelliği Android 11‘e getirmek için çalışmakta olduğu da biliniyor. Hatta yukarıdaki görsel, Android 11 için yapılan çalışmalardan bir sızıntı. Firma, aynı özelliği Chrome’a da getirerek tüm Android kullanıcılarına bu olanağı sağlamayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu