Genel

Camel Rengi

Camel Rengi kahverengi tonlarında bir renktir. Adından da anlayacağınız üzere (“camel” İngilizce’de deve demektir) deve tüyü rengindedir. Camel‘in renk kodu renk kodu #C19A6B’dır. Bu renk, moda dünyasında en çok revaçta olan renklerden biridir.

Camel renginin en çok kullanıldığı giysiler; trençkotlar, pardösüler, deri ceketler, çantalar, ayakkabılar ve pantolonlardır. Kaliteli ve şık duruşuyla bilinen Camel rengi özellikle kadınların vaz geçilmezi durumundadır.

Camel Hangi Renklerle Kombine Edilmeli?

Şık ve asil görüntüsüyle bilinen camel rengi bir çok şekilde ve çok farklı renklerle kombine edilmeye uygundur. Peki konunun uzmanları modacılara göre Camel hangi renklerle kombine edilmeli?

Camel’in en çok yakıştığı renkler, kontrast renklerdir. Örneğin; camel-beyaz ve camel-siyah çok şık bir görüntü oluşturacaktır. Örnekleri biraz daha açacak olursak, camel renk bir hırka ile siyah bir bluz ve siyah chino pantolon mükemmel bir görünüm oluşturacaktır. Ayrıca beyaz ile cameli kullanarak da aynı kombini oluşturabilirsiniz.

Bunun dışında leopar desenler ve turuncu, sarı gibi renkler de camel ile kullanılabilen alternatifler arasındadır.

Camel renkte ayakkabı ve çantalar ile koyu renk kıyafetler giyebileceğiniz gibi, açık renkler de tercih edebilirsiniz. Örneğin; camel renk süet bir ayakkabının üzerine siyah denim bir pantolon oldukça şık duracaktır.

Erkek Giyimi İçin Öneriler Adlı Yazımızı Okumak İçin Tıklayın https://www.bilgiyazar.net/erkek-giyimi-icin-oneriler/

1805 camel renk taslanmis tensel kumas taslanmis tensel kumas img 20200706 192834 1 optimized

Camel Hangi Renklerle Kombine Edilmemeli?

Camel’in hangi renklerle kombine edilebileceğini açıkladık. Peki camel hangi renklerle kombine edilmemeli? 

Camel ile birlikte kullanmaktan kaçınmanız gereken renkler, kırmızı, fıstık yeşili ve fuşyadır. Bu renkler camelin asil duruşunu alıp götürecektir. Bu yüzden bu renkleri camel ile birlikte kombine etmemenizi tavsiye ederiz.

Eğer asil ve kaliteli görünmek istiyorsanız camel rengi tam size göredir. Çünkü camel renk soft bir renktir ve ne fazla iddialı ne de fazla sönüktür. Bu yüzden camel ile hayalinizdeki tarzı oluşturmanız oldukça kolay olacaktır. Hiçbir zaman modası geçmeyen camel rengi uzun yıllar kullanılabileceğinden dolayı da kullanışlı ve ekonomik olacaktır. Dolabınızda mutlaka bulunmasını tavsiye ettiğimiz camel renk ürünleri aşağıda listeledik:

  • Bir süet ayakkabı,
  • Bir trençkot,
  • Bir kaban,
  • Bir kalem etek,
  • Bir çanta,
  • Bir pileli etek,
  • Bir triko kazak.

Bu parçalar ile hayat kurtaran bir dolaba erişebilirsiniz. Aslında “deve tüyü rengi” dediğimizde kulağa biraz tuhaf gelse de “camel” olarak adlandırıldığında kulağa daha hoş gelen bu renk, her zaman vaz geçilmez olmaya devam edecektir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu