Genel

C Harfiyle Başlayan Şehirler

C harfiyle başlayan şehirler listemizde dünyanın birçok yerinden farklı şehirleri bulabileceksiniz. C harfiyle başlayan şehirlerin özellikleri, gezilebilecek yerler ve meşhur yemeklerini de öğrenebileceksiniz. C harfiyle başlayan şehirlerin tarihi ve kültürel özelliklerinin de yer aldığı yazımızı okumanızı öneririz.

C Harfiyle Başlayan Şehirler

C Harfiyle Başlayan Şehirler: Cadiz – İSPANYA

İspanya’da bir liman kenti olan Cadiz İspanya’nın güney batısında yer almaktadır. Avrupa’nın en çok güneş gören şehirlerinden biri olan Cadiz her sene düzenlenen karnavalı ile de meşhur bir şehirdir. Deniz turizminin yoğun olduğu şehirde birçok plaj yer almaktadır. Cadiz şehrinin mutfağına göz attığımızda ağırlıklı olarak deniz ürünleri  bulunmaktadır. Ton balığı, köpek balığı gibi deniz ürünleri yoğun bir şekilde tüketilmektedir.

Cagliari – İTALYA

İtalya’nın liman kentlerinden biri olan Cagliari şehri deniz ürünlerinin yoğun tüketildiği bir yerdir. İtalya’nın en yeşil bölgelerinin yer aldığı kentte Poetto adlı plajda turistlerin yoğun olarak geldiği yerlerdendir. Yeşil alanları ve sahilleriyle eğlenceli birçok mekânı barındıran bir şehirdir.

Cambridge – İNGİLTERE

İngiltere’nin başkenti Londra’nın 100 km uzağında bulunan ve dünyaca ünlü üniversitesiyle bilinen bir şehirdir. Birçok müze ve tarihi yapının yer aldığı Cambridge şehrinde Cambridge Üniversitesi’ne bağlı Wren Kütüphanesi vb. birçok gezilebilecek mekân da bulunmaktadır.

Cannes – FRANSA

Fransa’nın ünlü şehirlerinden biri olan Cannes Film Festivalinin yapıldığı şehirdir.  La Croisette sahil yolu muhteşem Akdeniz manzarasıyla gelen ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır. Lüks restoranlar, hoteller de bu yol üzerindeki mekanlardan. Cannes şehrinde yiyebileceğiniz meşhur yiyecek ve içeceklere değinecek olursak espresso kahve, Tart Au Citron Tatlısı, Gateau Des Rois pastası şehrin önemli lezzetli yiyecek ve içeceklerini oluşturmaktadır.

Cape Town – Güney Afrika

Güney Afrika’nın muhteşem deniziyle liman kentlerinden birisi olan Cape Town 4 milyonluk nüfusa sahip bir kenttir. Bununla birlikte Western Cape bölgesinin de başkentidir. Afrika bölgesinde olması sebebiyle her gittiğiniz yerde bir kahve dükkânı sizi karşılayacaktır. Köri Soslu Biftek (Beef Curry) kentin meşhur yiyecekleri arasındadır. Güney Afrika’da yetişen tropikal meyveler çeşitli tatlarıyla birbirinden farklı lezzetler barındırmaktadır.  Bunlardan bazıları papaya, mango ve Hindistan cevizidir.

A Harfiyle Başlayan Şehirler Listemize Göz Atmak İçin Tıkla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu