Öneriler

Bitkilerle Zayıflamanın Yolları

Bitkilerle Zayıflamanın Yolları

Kış aylarında aldığımız fazla kilolar kışın pek umurumuzda olmaz diyebiliriz. Sebep olarak da giymiş olduğumuz kalın giysiler kilolarımızı sakladığı içindir. Lakin kış ayları bitip yerini yavaş yavaş sıcak yaz aylarına bırakmasıyla birlikte kalın ve kilolarımızı gizleyecek kıyafetlerimiz olmayacak. Genellikle kışın aldığımız veya koruyamadığımız kilolarımızı yaz ayların yaklaşması ile birlikte, zayıflamak ve form tutmak için elimizden geleni yaparız. Bu yazımız da kilo vermenize yardımcı olabilmesi için bir kaç bitkisel öneri anlatacağız.

Biberiye Yaprağının Faydaları

Biberiye yaprakları sindirim sistemiz için çok önemli bir bitkisel destektir. Biberiye yaprağı bağırsaklardaki yağın emilmesini azaltarak kilo almamızı ve kara ciğerimizde ki yağlanmayı önlemektedir. Bu faydalı bitkinin faydası bununla da sınırlı değildir, yağlı besinleri rahat sindirebilmemiz için safra salgısı artırabiliyorlar. İdrar söktürücü özelliği de bulunan biberiye yaprağı vücudumuzdaki ödemlerin sökülmesine de yardımcı oluyor.

Funda Yaprağı ve Kiraz Sapının Faydaları

Funda yapraklarının da idrar artırıcı özelliği ve sindirimi kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Kiraz sapında bol miktarda bulunan zengin potasyum içeriği sayesinde vücutta idrar yöntemi ile vücuttan atılan potasyum dengesinin düzgün çalışmasına yardımcı oluyor.

Isırgan ve yeşil çayın Faydaları

Isırgan yaprakları da potasyum yönünden çok zengin bir idrar söktürücü olarak bilinir. Bunun yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına da yardımcı olurlar. Yeşil çay ve mate yaprağın da bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizlik ve isteksizliklere karşı enerji verir.

Kekik yağının Faydaları

Kekik sindirim sistemimize yardımcı bir madde olan Kekiğin uçucu yağında safra artırıcı özelliği barındırmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.

 

Doğru beslenmek aynı zamanda sağlıklı yaşam için önemli bir gerektirir. Güncel gelişmeler den ve bilgilendirici içeriklerden faydalanmak için SAĞLIK kategorimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu