GoogleTeknoloji

Bisiklet severlere Google’dan Müjde Geldi!

Pandemi ile birlikte insanların bisiklet sevdası arttı. Hem spor yapma hem de gezmek için kullanabilen bisikletlerin her geçen gün yaygınlığı artıyor. Haliyle büyük şirketlerde bu konuda yeni iş planları yapıyor. Örnek vermek gerekirse AMD bisiklet üretti. Tüm bunlara yeni bir örnek daha geldi ve Google Haritalar bisikletliler için bir takım özellikler hazırladı.

Google Haritalar, bisikletliler için neler sunuyor?

Yakında büyük şehirlerde işlemeye başlayacak olan bisiklet için yol tarifi alma özelliği ile birlikte sadece bisikletlerin gideceği yollar, arabalarla ortak kullanılabilen yollar gösterilerek navigasyon üzerinden bisikletle istediğimiz yere kolaylıkla ulaşabileceğiz. Google, bisikleti olmayan insanları da düşünmüş olacak ki, Google Haritalar uygulaması üzerinden bisiklet kiralayan dükkanların ve bisiklet kiralama istasyonlarının yeri anlık olarak gösterilecek. Böylece bisikleti olmayan bir kullanıcı da Google Haritalar sayesinde en yakın istasyonu kolaylıkla bulabilecek. Bununla beraber Google Haritalar’ın bazı bölgeler de, bisiklet kiralama uygulamalarıyla entegre bir biçimde çalışması bekleniyor. Bu sayede anlık olarak bisiklet rezervasyonu tek uygulama üzerinden yapılabilecek.

Henüz yeni geliştirilmiş olan bisiklet için yol tarifi alma özelliği dünyadaki büyük şehirlerde ağır ağır kullanılmaya başlanacak. Resmî bir açıklama olmadığı için ilk hangi şehirlerde denenmeye başlanacak henüz belli değil. Büyük şehirlerden sonra ülkemizde de öncelikle İstanbul’da kullanılmaya başlanması beklenen bisiklet navigasyon özelliğinin, ne zaman aktif olarak ülkemizde kullanılmaya başlanacağı ise henüz belli değil. Fakat Google bu konu da ülkemizi es geçmeyerek çok bekletmeden faaliyete sokacaktır. Yeni geliştirmelerden haberdar olmak için bizi takip edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu