Genel

Bilim İnsanlarından Yeni Bir Galaksi ve Gezegen Müjdesi Geldi!

Uzay araştırmaları, uzay sonsuz olduğu için hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor, her geçen gün yeni bir şey keşfedilmeye devam ediliyor. Samanyolu Galaksisi içerisinde de yıllardır devam eden araştırmalar ile birlikte hala tanımlanamayan, fark edilmeyen cisimlerin olduğu herkes tarafından biliniyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, her geçen gün şaşırtan yeni keşifler ortaya çıkıyor.

Bu son gelişmelere bir yenisi daha eklendi! Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi tarafından yeni bir araştırma yapıldı. Bilim insanları tarafından yapılan tüm değerlendirmelerin ardından ortaya yeni ve oldukça dikkat çekecek bir araştırma konusunun ortaya çıktığı belirlendi. Araştırma üzerinde heyecanlanan bilim insanlarının çalışmayı devam ettirdiği açıklandı. Ancak araştırmanın kesinliğe ulaşmadığını belirtildi.

Yeni Gezegen Her Kesim Tarafından Büyük Heyecana Sebep Oldu

Keşfin basit olduğunu düşünenler için sürecin esasında oldukça önemli olduğuna dair bir açıklaması yapıldı. Kendi galaksimiz içerisinde bulunmayan milyarlarca gezegen bulunduğunun altı çizilmişti. Bilim insanları seneler içerisinde teknolojinin gelişmesiyle beraber kendi galaksimizden uzaklaşarak yeni galaksilere doğru açılmaya başladılar.

Yeni araştırmanın detaylarına bakıldığı zaman 23 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunan Girdap Galaksisi adı verilen bir gezegen tespit edildi. M51-ULS-1b ismi verilen gezegenin keşfedilmiş olma heyecanı dikkat çekti. Araştırmanın biraz daha detaylandırılması için üstünde çalışmaların sürmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu