Genelİpin Ucu

Beden Dili Nedir? Beden Dili Hakkında Bilgiler

erkeklerin beden dili, aşık olan erkeğin beden dili nasıldır, kadınların beden dili

Beden dili, insanlar konuşarak anlaşmayı geliştirmeden önce, beden dilleriyle anlaşırlardı. Vücut dili insanların ilk anlaşma aracıdır ve ilk konuşma ve anlaşma dili olmuştur. Bedenleri dili aracılığı ile insanlar duygularını, fikirlerini, isteklerini, ihtiyaçlarını ve ruhsal zenginliklerini başka insanlarla paylaşmışlardır.

Günümüzde dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizce de beden ve ruh ilişkisini açıkça vurgulayan sözcükler mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, bu dilde “birisi” manasına gelen “somebody” ve hiçkimse manasına gelen “nobody” sözcüklerin her ikisinde de bulunan “body” sözcüğü “beden” manasına gelmektedir. Beden olmaksızın varlık olmaz ve dolayısı ile insanın kendisiyle ilgili bir kavram da söz konusu olamaz.

Sofra Düzeni Nasıl Olmalı? Sofra Düzeni Çatal Bıçak

Pek çok iletişim biçimi vardır ve kimi zaman bir insanın vücut dili konuşulan kelimeden daha çok şey gösterebilir. Beden dilini anlamayı öğrenmek hem iş ortamında hem de daha kişisel bir cephede çok yararlı olabilir. Beden dili, kişisel duygularını ve başkalarının duygularına verilen tepkileri ortaya çıkartır. Ancak, henüz bir bilim formu olduğu kanıtlanmamıştır ve sıklıkla manipüle edildiği gibi hiçbir şeyin tam bir göstergesi değildir.

Biriyle ilk defa tanışırken, kişiyi ya da durumu değerlendirmek için vücut dili sinyallerini okuyabilmek çoğu zaman yararlıdır. Ancak yine de, bir fikir oluşturmanın en kısa yolu olmayabilir, çünkü belirtildiği gibi vücut manipüle edilebilir. Beden dili sanatı, farklı alternatif iletişim seviyelerindeki insanlar arasında devamlı değiş tokuş edilir ve yorumlanır.

Yazı Önerimiz: Tarihte Türk Kadını‘nın Yeri

Aşık Olan Erkeklerin Beden Dili

Yeni bir erkekle tanıştınız ve o heyecan verici buluşma nihayet gerçekleşti. Ama karşınızdaki kişinin size karşı neler hissettiğini anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Böyle bir durum anında tek çareniz, karşınızdaki erkeğin vücut dilini doğru okumak. 4 adet temel hareketi sizler için listeledik, eğer bu dört hareketten bazıları gerçekleşiyorsa bilin ki doğru yoldasınız! İşte o 4 temel beden dili hareketi;

 • Yüzüne dokunuyorsa doğru yoldasınız.
 • Sürekli olarak kaşlarını oynatıp, gözlerini büyütüyorsa turnayı gözünden vurdunuz demektir.
 • Bardağıyla oynamasının nedeni sıkılması değil.
 • Dirseğinize, elinize ya da sırtınıza bir şekilde dokunacaktır.

Diller Nasıl Oluşmuştur? Bu sorumuzun cevabını linkimize tıklayarak öğrenebilirsiniz; https://www.bilgiyazar.net/diller-nasil-olusmustur/

Aşık Olan Kadınların beden dili

Bu konunun özellikle erkekleri ilgilendirdiğini düşünüyorum. Kadınları tanımak istiyorsanız, sözlerden ziyade vücut diline bakmalısınız. Çünkü bayanlar her şeyi apaçık dile getirmezler. İncinmekten korkarlar ya da ilk adımı sizin atmanızı beklerler. Son olarak; aşağıda belirtilen hareketleri yorumlarken karşınızdaki kadını doğru gözlemlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 • Başını sola eğerek dinliyor
 • Hareketlerinizi taklit ediyor
 • Öne doğru eğiliyor
 • Elini çenesine koyuyor
 • Size dokunuyor
 • Ensesini okşuyor
 • Elini saçlarından geçirmek gibi beden dili hareketlerini yapıyorsa, büyük ihtimalle sizden hoşlanıyor demektir!

Nasıl Kadın Jandarma Olunur? Bu yazımızda https://www.bilgiyazar.net/nasil-kadin-jandarma-olunur/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu