Teknoloji

Beats’in Yeni Kulaklığı Beats Flex Duyruldu!

Apple’ın sahip olduğu kulaklık üreticisi Beats, “şimdiye kadarki en ideal fiyatlı üst sınıf kablosuz kulaklık” olarak adlandırdığı Flex isimli yeni ürünü duyurdu. Duyrulan fiyat 49.99 dolar olarak belirlenen kulaklık Flex, Beats’in 2017 çıkışlı X modelinin yükseltilmiş hâli gibi gözüküyor.

USB-C girişi ile birlikte şarj edilen Beats Flex, 12 saat boyunca müzik dinleyebilmeyi kullanıcılarına sunuyor. Kulaklığın içerisinde yapılan iyileştirmeler ile birlikte çok daha iyi ses kalitesi ve daha yüksek mikrofon performansı sağlandığı söyleniyor. Siyah, sarı, mavi ve gri renk alternatifleri bulunan Flex, 23 Ekim’de satışa sunulacak.

beats flexBeats X’te de olduğu gibi, Flex’te de “Flex-Form” adını taşıyan bir kablo bulunuyor. Bu kablo, kulaklık kullanımdayken boyunun arkasından dolaşıyor. Beats Flex’in kullanımda olmadığı zaman kulaklık topuzları manyetik olarak birbirleri ile birleşebiliyor. Kulaklık topuzları birbirlerine birleştirildiğinde müzil otomatik şekilde durduruluyor, topuzlar kulağa girdiğinde ise müzik yeniden başlatılıyor.

Beats ses kalitesinde yapılan değişiklikleri ise şu sözlerle anlatıyor: “Beats Flex’te tescilli bir katmanlı hoparlör bulunuyor. Çift akustik çemberiyle sıra dışı stereo ayırımının yapılabildiği zengin ve dengeli bir ses bilgi birikimi yaşatılıyor.

Lazer kesim mikro havalandırma ve optimize edilmiş sürücü açısıyla kulak basıncı rahatlatıyor ve doğru ses iletimi sağlanıyor. Buna ilave olarak, gelişmiş dijital işlemciyle doğru bas, yerinde orta ses ve düşük bozulma için sese ince ayar yapılıyor.

Beats Flex, önceden de belirttiğimiz gibi, USB-C girişi üzerinden şarj ediliyor. Bu da Apple’ın Lightning girişinden uzaklaşıldığı manasına geliyor. Ancak cihazda iPhone ve iPad’ler ile anında eşleştirmeyi mümkün kılan Apple’ın W1 yongası hâlâ varlığını koruyor. 10 dakikalık bir şarj işlemi, Beats Flex’le 1,5 saat boyunca müzik dinlemeyi sağlıyor.

Daha fazla teknoloji haberine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu