İpin UcuNasıl Yapılır?Teknoloji

Apple kimliği parola değiştirme

Apple telefonu olan bir kişinin; telefonu aldığı zaman App Store uygulama mağazası kendi kendine yüklü bir biçimde gelir. Apple telefona sahip plan herhangi bir kişi; App Store uygulama mağazasından faydalanmaları için bir Apple ID sahibi olmaları gerekmektedir. Bu şekilde Apple ID üzerinden bedava dağıttığı uygulamalar hemen indirebilirsiniz. Bir App Store uygulama mağazası lokasyon bazlı olarak işlev görmektedir. Türkiye’de kullanılacak olan App Store mağazası ile ABD’de kullanılacak olan App store mağazası birbirinden oldukça farklıdır. Bundan dolayı ABD’deki App Store uygulama mağazası kullanıcılarının kullanmış olduğu bir uygulamayı cihazınız içindeki uygulama mağazasında bulamayabilirsiniz. iPhone kullanıcıları, App Store uygulama mağazası şifrelerini unuttukları zaman yapılması gerekli olan aşamaları merak ediyorlar. Apple kimliği parola değiştirme gibi merak edilen bu soruyu yanıtlayacağız. Apple kimliği şifre değiştirme. İşte detaylar

Apple kimliği değiştirme

İlk olarak belirtmeliyiz ki, Apple Kimlik parolanız iCloud’da saklanan bilgilerinizin (söz gelimi e-postalarınızın) gizliliğini korur. Apple Kimliği şifreniz ayrıca; iPhone’umu Bul adlı uygulamayı kullanarak aygıtınızın konumunu belirlemenize ya da onu uzaktan silmenize imkân tanır. Bilgilerinizi korumak için Apple Kimlik parolanızı düzenli şekilde değiştirmelisiniz.

Önemli Bilgi: Apple Online Store, iTunes Store, Mac App Store gibi diğer Apple servislerinde ya da iPhoto ya da Aperture’da ürün satın almak için kullanmış olduğunuz Apple Kimliğini iCloud için de kullanıyorsanız iCloud parolanızı değiştirdiğinizde bu servislerin parolası da değişmektedir. Bu konumlara giriş yaparken yeni parolanızı kullanmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

Apple Kimliği (iCloud) parolanızı değiştirmek için

 1. Apple Kimliği parolanızı sıfırlamak (değiştirmek) için Apple Kimliğim sayfasına (appleid.apple.com/tr) gidin ve talimatları takip edin.

  Daha ayrıntılı bilgi için Apple Kimliği: Parolanızı değiştirme adlı başlıklı Apple Destek yazısına bakın.

 2. Apple Kimliği parolanızı sıfırlayıp değiştirdikten sonra, tüm aygıtlarınızda ve iCloud e-postası almak için kullandığınız e-posta uygulamalarında parolayı güncellediğinizden emin olun.

  • iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda: Ayarlar > iCloud’a gidin ve ardından iCloud hesabınıza dokunun.

  • Mac’te: iCloud tercihlerini açın.

  • Windows bilgisayarda: iCloud Denetim Masası’nı açın.

  • E-posta uygulamalarınızda: Kullandığınız e-posta uygulamalarının yardım bölümüne inceleyin.

Son olarak; iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda iCloud’u kurduysanız daha fazla güvenlik için cihazınızda bir şifre kilidi ayarladığınızdan emin olun (Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme).

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu