Teknoloji

Apple, iPhone 5C tozlu raflara kaldırıldı

Apple, satıştan kaldırılan eski modellere dair listesini yeniledi. IPhone, iPad, iPod ve Mac modellerinin olduğu listeye son olarak ilk rengarenk iPhone, iPhone 5C eklendi. Böylece iPhone 5C’nin fişi çekildi. IPhone 5C, iPhone 5S ile beraber tanıtılmıştı.

IPhone 5C, iPhone tarihi için esasında bir ilki temsil ediyordu. Zira Apple’ın iPhone 12’de de görmüş olduğumuz rengarenk iPhone politikasını benimseyen ilk model iPhone 5C’di. Apple iPhone 5C ile iPhone 5S’e uygun maliyetli bir alternatif sunmak istemişti. iPhone 5C temel olarak iPhone 5’i temsil ediyordu, arka tarafında ise iPhone 5S’in arka yüzeyine nazaran parlak plastik bir malzeme sunuyordu. Apple’ın iPhone 5C’yi duyurmasının ardından 7 yıl geçti. Böylece iPhone 5C’i tozlu raflara kaldırılma vakti geldi.

APPLE iPHONE 5C’Yİ ÖLÜME TERK ETTİ

Klasik ürünler ve satıştan kaldırılmış ürünler olarak eskiden ürettiği cihazları listeleyen Apple, önemli bir güncelleme yaptı. Güncelleme ile listeye iPhone 5C eklendi. Bununla birlikte iPhone 5C, uzun bir süredir satılmayan ürün olarak bu listedeki yerini aldı. Yani başka bir deyişle Apple iPhone 5C’nin fişini çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu