Teknoloji

Apple’dan hem donanımsal hem de görsel yenilikler geliyor

MacBook ve MacBook Pro için tasarımına gitme kararı alan Apple’ın aldığı yeni bir patent, üstünde çalıştığı yeni menteşe tasarımını gözler önüne serdi.

Teknoloji devi Apple, MacBook ve MacBook Pro cihazları için farklı değişiklikler yapma aşamasında.

Apple’ın yeni menteşe tasarımıyla ilgili detaylar, “Elektronik Cihazlar ve Aksesuar Cihazları İçin Menteşeler” başlıklı patentlerinde ortaya çıktı.

Değişiklik Hem Donanımsal Hem De Görsel

Appledan Hem Donanimsal Hemde Gorsel Yenilikler GeliyorABD merkezli teknoloji devi Apple, WWDC 2020’de (Dünya Geliştiriciler Konferansı) gerçekleştirdiği duyuruda, Intel tabanlı işlemcilerden ARM tabanlı işlemcilerin kullanılacağını açıklamıştı. Bu konudaki ilk örneklerin de MacBook ve MacBook Pro’da uygulanılması planlanıyor. Görünüşe göre gidilecek bu değişiklikler sadece donanımsal değil görünüşünde de olacak

DAHA BÜYÜK EKRAN TASARIMI

Yeni Mac’ler de daha ince çerçevesi ve daha büyük ekranıyla birlikte eski Mac cihazlarına benzeyecek. Ancak ortaya çıkan yeni bir doküman, şirketin menteşe tasarımında radikal bir değişikliğe gitmek için üzerinde çalışmalar yaptığını gösteriyor.

Forbes’ta yer alan habere göre, Apple da Microsoft ile benzer bir menteşe sistemi kullansa da aradaki fark, Apple’ın çoklu hareket parçaları ve ara parçalar kullanmasında oluşuyor. Yukarıdaki patent tasarımlarına bakıldığında da geleneksel dizüstü bilgisayar tarzı bir cihazla sınırlandırılmadığı görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu