Oyun

Android Oyun Club Minecraft 1.16

Bu yazıda “Android Oyun Club Minecraft 1.16 nedir?”, “Nasıl indirilir?” gibi sorulara yanıt verdik. Öncelikle Minecraft oyununu genel olarak tanıyalım.

Minecraft, oyun sektörünü derinden etkileyen oyunlardan biridir. Oyun sektöründe grafik algısını değiştiren oyun budur dersek yanılmış olmayız. Minecraft ilk çıktığında “piksel piksel” grafikleriyle oyuncular arasında tartışma yaratmış, ancak geniş kitleler tarafından da çok sevilmiş ve rağbet görmüştür. Minecraft ile “hayatta kalma oyunları” adeta bir furya haline dönüşmüştür. İsveçli yapımcı Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen Minecraft, 2011 yılında Mojang Studios tarafından piyasaya sürülmüştür. 2014 yılında ise Microsoft tarafından satın alınmıştır. 200 milyondan fazla kopya satış yaparak tarihin en çok satan oyunu olmuştur. Oyunda 5 ana oyun modu bulunur. Bunlar; Survival (Hayatta Kalma), Hardcore (zor), Creative (Yaratıcı), Adventure (Macera) ve Spectator (İzleyici)‘dur.

Oyunun bulunduğu platformlar; Windows, Linux, OS X, iOS,Android, Windows Phone, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Apple TV, Raspberry Pi, Evrensel Windows Platformu, Nintendo Switch, Amazon Fire TV, Java, Fire OS’tur.

Oyunun ana modu olan “Survival” modda amaç, hayatta kalmak ve kendi yaşam şeklinizi oluşturmaktır. Hayatta kalmaya çalışırken karşınıza çıkacak zorluklar, açlık, yiyecek bulma sorunu ve saldırgan yaratıklardır. Minecraft’ta çok çeşitli mimari tasarımlar yapmanız mümkündür. Ayrıca madencilikte de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Minecraft’ta Türkçe Dil Desteği De Mevcut

unnamed

Minecraft ‘taki Yaratıklar Nelerdir?

Minecraft’ta bir çok hayvan ve yaratık mevcuttur. Peki, Minecraft’taki yaratıklar nelerdir? Bu yaratıklar yediye ayrılır: Pasif Yaratıklar, Yarı Saldırgan Yaratıklar, Saldırgan Yaratıklar, Evcilleştirilebilen Yaratıklar, Yardımcı Yaratıklar, Patron Yaratıklar ve Kullanılmayan Yaratıklar.

  • Pasif Yaratıklar şunlardır: tavuk, inek, mantar ineği, koyun, domuz, tavşan, mürekkep balığı, yarasa, tilki, yolgezer ve köylüler.
  • Yarı Saldırgan Yaratıklar; enderman, örümcek, mağara örümceği, zombileşmiş piglin, kutup ayısı, piglin, yavru hoglin ve arıdır.
  • Saldırgan Yaratıklar; creeper, zombi, zombi köylü, zombi kurusu, iskelet, wither iskeleti, serseri, gümüşçül, endermite, balçık, magma kübü, alaz, ghast, örümcek jokeyi, tavuk jokeyi, iskelet atlı, gardiyan, yaşlı gardiyan, cadı, shulker, intikamcı, uyandırıcı, sinirbozan, yağmacı, hoglin, zoglin, çapulcu ve boğulmuş’tur.
  • Evcilleştirilebilen Yaratıklar; at, eşek, kurt, katır, oselo, lama, papağan ve pandadır.
  • Yardımcı Yaratıklar; demir golem ve kar golemidir.
  • Patron Yaratıklar; ender ejderhası ve witherdır.
  • Kullanılmayan Yaratıklar ise dev, katil tavşan ve zombi attır.

Minecraft’ta Hangi Madenler Vardır?

Oyunda oldukça geniş bir maden çeşidi yelpazesi mevcut. “Minecraft’ta Hangi Madenler Vardır?” sorusunun cevabına yanıt olarak şu madenler verilecektir: Kömür, altın, elmas, demir, lapis lazuli, kızıltaş, zümrüt, kuvars ve netherite‘tir. Madenleri toprağı kazma ile kazarak çıkartabilirsiniz.

MCPE Cover 28Mobile29

Minecraft Türkiye’de Şiddete Özendirdiği Gerekçesiyle 2015 Yılında Bakanlık Tarafından  İnceleme Altına Alınmıştır

Android Oyun Club’tan Minecraft Nasıl İndirilir?

Android Oyun Club’tan Minecraft Nasıl İndirilir” sorusunun cevabı için öncelikle Google arama motorunda “android oyun club minecraft 1.16 indir” sorgusunu yapmalısınız. Karşınıza ilk çıkan sonuç olan “Minecraft Pocket Edition v1.16.200.56 FULL APK (MCPE / Beta)” ya tıklayın. Böylece oyunun mobil versiyonunun olduğu sayfaya erişmiş olacaksınız.  Bu sayfada 150 MB’lık oyun dosyasının olduğu linki bulacaksınız. Bu linke tıklayın. Link sizi “cloud.mail.ru” adlı dosya indirme sitesine yönlendirecektir. Son adım

olarak indirme linkine tıklayıp oyunu indirebilirsiniz. Böylece oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Minecraft 1.16’yı cep telefonunuzda oynayabilmek için, “Android 2.3.7 “Gingerbread” (MCPE 0.7.2 ve altı Android 2.3.0 ve üstü gerektirir)” sistem gereksinimlerini karşılayan bir telefona sahip olmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu