Teknoloji

AMD Radeon RX 6900 XT Görüntülendi

AMD Radeon RX 6900 XT’i hiç bu kadar net görmediniz!

Kart için paylaşılan görsellerde, 3 ayrı fanın kullanılacağını görüyoruz. Soğutma konusunda ekstra bir performans ortaya konulmasını sağlayacak olan 3 fan, orta büyüklükte. Ön kısımda fanlarla desteklenen soğutma sistemi, arkada büyük bir alüminyum taban ile tamamlanmış.

NVIDIA’nın girişine AMD sessiz kalmadı. Bir yandan işlemci cephesinde İntel’e karşı savaş veren AMD, bir yandan ekran kartı cephesinde savaşıyor ve yakın zamanda Radeon RX 6000 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni serinin içerisinde yer alan ekran kartlarından birisi de AMD Radeon RX 6900 XT modeli olacak.

Ekran kartı savaşında NVIDIA’nın tekelleşmesini durduracak bir silah olacak olan RX 6900 XT modeli için sızıntılar da hemen gelmeye başladı. Son sızıntı ile beraber ekran kartının gerçek görüntüleri ortaya çıktı.

AMD Radeon RX 6900 XT 10AMD Radeon RX 6900 XT 9

Bunun için NVIDIA yarışın AMD’nin nasıl bir yer alacağını şimdilik anlamak zor. Özellikle fiyat konusunun netleşmesi lazım. NVIDIA bu sene fiyat konusunda gerçek anlamda iddialı geldi. Böyle bakıldığı zaman AMD’nin işi biraz daha zorlaşmış oldu. Fakat AMD her zaman kullanıcıları için en iyi performans ve en iyi fiyat felsefesi ile ürünlerini sunmakta. Fiyat performans olarak en iyi ürünleri sunacaklarından eminiz.

AMD’nin CEO’su Lisa Su şirket için büyük adımlar attı. Alanındaki her sektöre kafa tutan AMD’nin neler yapacağını hepimiz ilerleyen dönemlerde göreceğiz. O zamana kadar bizi takipte kalın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu