GoogleİnternetTeknoloji

8 Adımda En iyi All in One SEO Pack Ayarları ve Kurulum Kılavuzu

All in One Seo Pack Wordpress Eklenti Ayarları Kurulumu

Bir SEO WordPress eklentisi arıyorsanız, o zaman, büyük olasılıkla, all in one seo pack paketi ile karşılaşacaksınız, çünkü şimdiye kadar kodlanmış ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen WordPress geliştirmelerinden biridir.

Yeni başlayanlar için bu eğitimde, WordPress siteniz için hepsi bir arada all in seo ayarları nasıl kuracağınızı, yapılandıracağınızı ve kullanacağını gösterilecektir.

İlgili Makaleler

Bu yeni başlayanlar kılavuzu, eklentiyi yükledikten sonra gerekli tüm adımlarda size yol gösterecektir. All in one seo kurulumu henüz yüklemediyseniz, kurulum talimatlarına bakın.

Hepsi bir arada all in one seo ayarları varsayılan olarak çok iyi yapılandırılmıştır ancak aşağıdaki adımlar, her WordPress site sahibinin izlemesi gereken bazı önemli özelleştirme ayarlarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Hepsi Bir Arada SEO Kurulumu

Temel eklenti all in one seo kullanımı ücretsiz olarak kullanılabilir. Pro eklentisinin gelişmiş bir sürümü vardır. Video Site Haritaları, çevrimiçi mağazalar için Arama Motoru Optimizasyonu, 1 yıllık profesyonel teknik destek ve diğerleri gibi ek özellikler burada mevcuttur. Profesyonel versiyonun başlangıç ​​fiyatı tarifeye göre 57 liradan 419 liraya kadar değişiyor.

Yapmanız gereken ilk şey, all in one seo pack ayarları eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Eklentiyi her zamanki gibi kurun ve etkinleştirin.

Adım 1 – Ana sayfanın meta etiketlerini özelleştirin

Ana sayfanın ayarlar bölümünde ana sayfanızın başlığını belirtebilirsiniz. Bu ad, WordPress sitenizin adından farklı olabilir. Daha iyi arama motoru optimizasyonu için onu akılda kalıcı hale getirebilir ve açıklamada anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.

Unutmayın, başlık alanını boş bırakırsanız, all in one seo pack nedir ile varsayılan WordPress site adını kullanılacaktır. Sitenizinkiyle aynı veya farklı bir başlık kullanıyorsanız, sitenizin ana anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olun.

Ana sayfanın açıklama alanına web sitenizin kısa bir açıklamasını sağlamanız gerekir. Bunu yapmak için 160 karakter kullanın ve sitenizin anahtar kelimelerini buna dahil etmeye çalışın. Ancak mantık ve sağduyu dışına çıkmayın. Açıklamanın izleyiciler tarafından okunabilir ve anlaşılabilir olduğundan ve en önemlisi, siteniz hakkında kullanıcılara önemli bilgiler taşıdığından emin olun. Açıklama alanını boş bırakırsanız ana sayfanızdaki açıklamaları kullanmaz. Maksimum faydayı elde etmek istiyorsanız, onları doldurmanız gerekir.

Adım 2 – Tüm sayfaların başlık ayarlarını özelleştirin

Başlık ayarları, WordPress tarafından oluşturulan her sayfa için varsayılan başlık şablonları belirlemenize olanak tanır. Bu bir giriş, ana sayfa, arşivler, etiketler veya kategori sayfaları olabilir.

WordPress tarafından oluşturulan her sayfa, WordPress tema dosyalarınızda yüklü bir etikete sahiptir. Her sayfanın başlığını yeniden yazmak için SEO eklentisini kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, bu seçenek herkes için etkinleştirilmiştir, böylece herhangi bir ayarı değiştirebilirsiniz. Optimum sonuçlar için bu parametreyi olduğu gibi bırakmanızı öneririz.

Adım 3 – Özel gönderi türleri

 

Varsayılan olarak, WordPress’te çoğu kişinin kullanabileceği iki tür içerik bulunur: yazılar ve sayfalar. Ancak siteniz, ürünler, sık sorulan sorular veya referanslar gibi başka içerik türlerini de içerebilir. Muhtemelen sitenizdeki tüm içerik için SEO’yu yönetmek adına SEO Paketini kullanmak isteyebilirsiniz. Aşağıda bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar verilmiştir:

SEO> Genel Ayarlar> Özel Yazı Tipi Ayarları’na giriş yapın

SEO için özel gönderi türlerinin Etkin olarak ayarlandığından emin olun.

SEO bölümünde, SEO açısından özelleştirmek istediğiniz gönderi türlerinin yanındaki kutuları işaretleyin.

Adım 4 – Ekran Ayarları

Görüntü ayarları, başlığı ve açıklamayı ayrı bir gönderi ekranında görüntülemenize olanak tanır. Varsayılan olarak etkindir ve bu parametreyi değiştirmeden bırakabilirsiniz.

Adım 5- Web Yöneticisi Doğrulaması

Buraya sitenizin sahipliğini doğrulamak için Google, Bing, Pinterest tarafından sağlanan web yöneticisi etkinleştirme kodunu ekleyeceksiniz.

Google Web Yöneticisi Araçları’na kaydolmanızı şiddetle tavsiye ederiz çünkü bu, sitenizi daha iyi indekslemenize ve sıralamanıza yardımcı olacaktır. Sitenizi bağlamak, bu arama motorlarının sitenizde bir şeyler ters gittiğinde sizi bilgilendirmesine yardımcı olur.

Bu araçlar, siteniz ve arama motorlarındaki sıralamanız hakkında size faydalı bilgiler sağlayacaktır. Ardından, SEO sıralamalarını yükseltme ve geliştirme stratejinizi planlamak için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Adım 6 – Google Ayarları

Google Ayarları bölümünde, Google’ın telif hakkını eklemek için Google Plus profil URL’nizi girebilirsiniz. Bir bağlantıyı eklediğinizde, sayfadaki Google+ profilinize gitmeli ve sitenizi yazarlar bölümüne eklemelisiniz. Google’ın arama sonuçlarında yazarların profillerini kullanmayı bırakmasına rağmen, bazı web yöneticileri bunun faydalı olduğunu düşünüyor.

Adım 7 – Noindex ayarlarını devre dışı bırakın

Bazen sitedeki kategorilerin ve arşiv sayfalarının indekslenmesini devre dışı bırakmanız gerekir. Bazı SEO uzmanları, bunun kopya içerik olduğuna ve arama motorlarının benzersiz olmayan içeriğe sahip olduğunuzu bilmemesi için bu sayfaları dizine eklememenin daha iyi olduğuna inanıyor.

Bir yazara ait bir blog çalıştırıyorsanız, yazarın arşivleri için noindex’i etkinleştirmenizi de öneririz. Ancak birden fazla yazarı olan bir site işletiyorsanız, arama motorlarının yazarların arşivlerini dizine eklemesine izin vermelisiniz.

Adım 8 –  Gelişmiş Ayarları Kullanın

Gelişmiş ayarlar bölümü, deneyimli geliştiricilerin sitelerini optimize etmeyle ilgili bazı ipuçlarını değiştirmelerine olanak tanır. Bunlar arasından sayfaların etkinleştirilmesi, başlığa kod eklenmesi, otomatik açıklama oluşturma vb. ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bunu değiştirmeden bırakmanızı öneririz bu ileri düzey kullanıcılar içindir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu