GenelNasıl Yapılır?

Alışveriş Forumu Sayesinde Sıcak Fırsat: Çinden Ürün Getirmek

Sıcak fırsatlar, Çinden toptan ürün getirmek, alışveris forumu

Türkiye’nin ilk ve tek alışveriş forumu olma niteliğini korumaya devam eden ve kurulduğu günden bu yana en uygun fiyatları tüketicilere sunan alisveris forumu sizleri de platforma davet ediyor.

Forum siteleri günümüzde tekrar canlılaşmaya başladı. Forum sitesi bilgi almak ve bilgilerinizi diğer ziyaretçiler ile paylaşmanıza olanak sağlayan web sitesine verilen isimdir. Aslında bunu çok fazla kullandığımız sosyal medya sitelerine benzetebiliriz. Ancak sağlamış olduğu kolaylıklar sayesinde aramış olduğunuza erişmenizi kolaylaştırıyor. Forum sitesine ilk girdiğinizde karşınıza bir anasayfa ve bu ana sayfada yer alan kategoriler çıkar. Kategoriler aracılığıyla istediğimiz bilgiye kolay bir şekilde erişebiliriz. İnsanları bilgilendirmek için konu açabilirsiniz. Açmış olduğunuz konular tüm forum ziyaretçileri tarafından görüntülenir.

Alışveriş forum sitesi olan alisverisforumu.com sitesi de ziyaretçileri alışveriş konusunda bilgilendirmek için kurulmuş olan bir platformdur. Yurtdışı alışveriş fırsatları, satış bölümü ve sıcak fırsatlar ana kategorilerine sahip forum sitesinde ürün incelemeleri, 2.el satış ilanları ve en uygun fiyatlı ürün satışı yapan siteler ortaya çıkarılıyor!

Kaçırmamanız Gereken Sıcak Fırsatlar

Sıcak fırsatlar stoklarda sınırlı olarak kampanya dahilinde belirli aralık dilimlerinde tüketiciye sunulan kaçırılmaması gereken tekliflerdir. Sıcak fırsatlar mini kampanyaları genel olarak sınırlı stoklara sahip oluyor. Bunu teknosa, bim gibi mağazalar çok fazla yapıyor. Ürünler stoklarda sınırlı olduğu için kısa sürede haberdar olup satın almanız gerekiyor.

2020 döneminde özellikle teknoloji ürünlerinde çok büyük fiyat artışları gözlemlenmiştir. Sıcak fırsatlar bilgisayar üzerine yapıldığında yüksek oranda kar etmeniz mümkün hale geliyor. Sıcak fırsatlar forum sitesi sizlere en yeni fırsatları sunarak kategori altında listeliyor. Forum sitesinde yer alan kişiler diğer tüketicilerin önüne geçerek ürünleri kapmayı başarıyor.

Yüzlerce markanın sunmuş olduğu binlerce sıcak fırsat ürününden ilk siz haberdar olun! Bazı firmalar daha çok ürün satışı yapmak adına ürünlerin fiyatını yükseltip düşürmüş gibi gösteriyor. Yapılan fiyat karşılaştırmaları, diğer tüketicilerin yorumları sayesinde sadece gerçek fırsatları görmektesiniz. Sadece en uygun ürünleri bulabiliriz ve büyük oranda karlar edebiliriz.

2021 Yılından Çin den Ürün Getirmek

 

Çinden ürün getirmek için en çok tercih edilen siteler arasında Aliexpress ve Alibaba gibi siteler bulunuyor. Çin’de üretilen ürünler çok daha uygun fiyatlarla üretildiği için daha düşük fiyatlar ile alıcı buluyor. Çinden ürün almak özellikle ülkemizde 2015’li yıllarda popüler hale geldi. Ancak devlet alımların çok olması üzerine gümrük vergisi koydu. Şuanda her getirmiş olduğunuz ürün için %20 gümrük vergisi, %20 özel tüketim vergisi alınmaktadır. Ürün bedeli ile gümrük vergisinin %20 si, gümrük sunum ücreti ve damga vergisini ödemeniz gerekiyor.  Buda 200 TL’lik bir üründe 96,70 TL tutarında vergi ödemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Alacağınız ürünün fiyatı 1500 euro ve üzerindeyse ekstra olarak %18 katma değer vergisi ödemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra 30kg üstü ürünlerde ise yine ekstra ücret ödemesi gerçekleştiriyorsunuz. 15000 TL’lik bir ürün siparişi verdiğinizde 10496,70 TL tutarında vergi ödemesi gerçekleştirirsiniz.

Çinden toptan ürün getirmek istiyorsanız vergiyi hesaba katarak kar edebileceğiniz ürünleri seçmek en önemli husus olacaktır. Çinden mal getirme siteleri arasında fiyat farkları olabilir. Bu yüzden en uygun fiyatlı ürünleri bulmak için araştırma yapabiliriz. Bunun yanı sıra alışveriş forum sitesi üzerinde yer alan yurt dışı alışveriş fırsatları bölümünden web sitelerinde yapılan sıcak fırsatlardan ilk siz haberdar olarak kar edebilirsiniz.

Kaynak: https://alisverisforumu.com/

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çinden konteyner kiralayarak ürün getirip satmak çok ekonomik oluyor. Bunu yapan bir arkadaşım var ve aylık olarak toptan ürün getiriyor mağazasında satıyor. Türkiye ile yarı yarıya fark ettiğini ve burada bulunamayan bir çok ürünü oradan getirip sattığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu