Nasıl Yapılır?

Açıköğretim AÖF Yeni Kayıt Nasıl Yapılır? 2020 Yeni Kayıtlar

Üniversite eğitimlerini örgün bir şekilde okula gidip gelmek yerine açıktan tamamlamak isteyenler için önemli günlerdeyiz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için yeni kayıt başvuruları başladı ve kısa bir süre sonra tamamlanacak. Siz de AÖF yeni kayıt işleminizi geciktirmeden, söyleyeceğimiz yönlendirmeler sayesinde kolaylıkla halledebilirsiniz. Gelişmiş teknolojiye sahip web tabanlı yeni sistemi tam çözemeyenler kayıtlar nasıl yapılır tarzında sorular yöneltiyor. Özellikle online kayıt yapma konusunda fazla tecrübesi olmayanlar bu soruyu yöneltiyor. Ancak tahmin ettiğiniz ölçüde zor değil ve uygunlukları sağlıyorsanız dakikalar içinde kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim AÖF Yeni Kayıt Yapmak

Halihazırda açıktan üniversite eğitimi sunup dersleri başarıyla geçtiğinizde lisans veya önlisans diploması veren 3 üniversite var. Bunlar; Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi. Uzun zamandır bu öğrenim hizmetini sunan Anadolu Üniversitesi oturmuş sistemi ve altyapısıyla genellikle tercih sebebi oluyor. Her sene neredeyse onbinlerce yeni kaydın yapıldığı sistemde hiçbir teknik zorluk çekmeden eğitim alınıyor. Önümüzdeki eğitim yılında açıköğretim yeni kayıt yaparak işinize veya farklı çalışmalarınıza zaman ayırırken üniversite eğitimini de sürdürebilmeniz için aşağıdaki adımları uygulayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

  • https://aoskayit.anadolu.edu.tr/ adresine tıklayın.
  • Gelen ekranda online başvuru sistemini göreceksiniz. Buradan sağ üstteki Giriş Yap butonuna basın.
  • Sisteme girmek için sunulan alternatiflerden size uygun olanını seçin.
  • Ardından kayıt biçiminize göre sizden istenen bilgileri ve belgeleri sisteme tanıtıp başvurunuzu bitirin.

Anadolu Üniversitesi’nde açıköğretim eğitimi alabilmek için tek şart YKS sınavını kazanmak değildir. Örneğin şu an bir üniversitede öğrenciyseniz veya mezunsanız dahi İkinci Üniversite adı verilen formatta da eğitim görüp çift diploma sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden AÖF yeni kayıt nasıl yapılır için soru yöneltenler sadece liseden yeni mezun olanlarımız değil. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz metotla Dikey Geçiş, Yatay Geçiş başvuruları da sağlanabilir.

Açıköğretim Yeni Kayıt Ücretleri (AÖF)

Ek hizmet niteliğinde bir eğitim sunulduğundan açıköğretim bölümlerinin dönem giderleri mevcut. Seçtiğiniz bölüme ve yerleştiğiniz sınav / sınavsızlık türüne göre çeşitli ödemeler yapmanız gerekiyor.

Açıköğretim Yeni Kayıt AÖF Ücretleri

AÖF Yeni Kayıt Ücreti

Farklı bir şekilde önlisans okuyup sonrasında Dikey Geçiş Sınavı ile Lisans Tamamlama bölümlerinden birine başvurmadıysanız ve aynı zamanda istediğiniz bölümde staj yoksa genellikle daha az bir ücret ödersiniz. Yukarıda belirtilen öğretim yılı dönem giderlerine ek olarak eğer ki başka bir üniversitede öğrenciyseniz ekstradan 38,5 Türk Lirası dönemlik katkı payı ödemeniz gerekir.

Derslerinizi seçip ödemeniz gereken tutarı ödedikten sonra işlemleriniz tamamlanacak ve her gün okula gitmeseniz de öğrenci vasfını kazanıp, eğitiminize devam edebileceksiniz. Ayrıca YKS ile üniversitelerin örgün öğretim bölümlerine kaydolacaksanız veya çevrenizde böyle birileri varsa şu yazımıza da göz atabilirsiniz: e-Devlet’te Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu