Genel

2021 Ev Dekorasyon Trendleri

2020 hepimiz için evlere kapandığımız bir yıl oldu… Bu dönemi de evimizi daha işlevsel hale getirmeye çalışarak geçirdik. Bazen yeni eşyalar satın alıp duvarlarımızı, dolaplarımızı boyadık bazen de balkonlarımızı sil baştan yaptık. 2021 de bundan farklı olacak gibi durmuyor. Bu nedenle evlerimize vereceğimiz dikkat ve önem iki kat artacak. Ne kadar güzel evler, o kadar mutlu insanlar diyoruz ve 2021’in ev dekorasyon trendlerine göz atacağımız yazımıza başlıyoruz.

SADELİK VE İŞLEVSELLİK

Evlerimizde olmamız gereken bu süreçte konfor alanımızı arttırmak için gelin neler yapabileceğimize bir bakalım. İlk düşüneceğimiz muhakkak ki duvarlarımızın rengi; beyaz ağırlıklı tonlar bu yıl revaçta olacak. Bizce, duvarlarımızın rengini açmanın zamanı gelmiştir!

2021 EV

Evde vakit geçirirken en son isteyeceğimiz şey evdeki eşyaların hantal ve kullanımı zor olması olacak. Daha portatif eşyalar kullanarak evlerimizi kullanışlı hale getirebiliriz. Ayrıca bu dönemde sık sık eşyaların yerleri ile oynamak da iyi bir fikir gibi duruyor. Bu sayede bir kendimize nebze de olsa mekan değiştirmiş hissi yaşatabiliriz.

Sadelik ve işlevselliğin birleşimi olan bu akıma “japandi” deniliyor. Bunu, geleneksel ve modern olanın birleşmesi olarak da tanımlayabiliriz.

DAHA AZ EŞYA DAHA ÇOK KONFOR

Evde olduğumuz bu dönemlerde hoşnut olmayacağımız şeylerden biri de “çok fazla eşya” bulundurmak olacak. İç mekanımızın ferahlaması adına bir kaç eşyamızla vedalaşırken, minimalist bir dizayna kapılarımızı açabiliriz. Bu konuda gömme dolapları tavsiye ediyoruz. Çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyorlar.

Bunların yanı sıra konforumuzu da düşünmeliyiz. Daha rahat koltuklar, daha rahat bir yatak bizler için çok daha iyi olacaktır.

ENDÜSTRİYELLİK Mİ? DOĞALLIK MI?

2020 yılındaki ahşap ve ve doğallığın yanı sıra 2021 evlerinde göreceğimiz yeniliklerden biri de endüstriyel ve metalik detaylar olacak. Bu konuda tercih tamamen sizin. İster doğal ister endüstriyel detaylara ağırlık verin. Bu yıl iki tarz da trend.

2021 EV DEKORASYON

Fabrikavâri dekorasyona sahip bir ev size bohem bir hayat hissiyatı yaşatabilir. Bu tarz evlerin koyu renk ağırlıklı olması muhtemel. Bu yüzden koyu renklerden hoşlanıyorsanız tercih edilebilir.

Doğallıktan, açık renklerden yanayım diyorsanız, bu yıl doğallık ve iç mekanlarda bitkiler çok trend! 2021’de bitkileri yüksek stantların üzerinde göreceğiz. Ahşap mobilyalarla döşeyip, bitkilerle süslediğimiz bir ev sizlere ferahlığı hissettirecektir.

2021

MADEM EVDEYİZ BİRAZ CANLANALIM!

Bu yıl kendi adımıza açık renkleri tavsiye etsek de 2021’de trend olan renklerden de söz etmeden geçmeyelim. Mavi ve tonları ile yeşil tonları bu yıl evlerin duvarlarında çokça bulunacak renkler arasında.

Siz de “madem evdeyiz biraz canlanalım” diyenlerdenseniz, mor ve kırmızıyı evlerinizin dekorasyonunda tercih edebilirsiniz. Ancak bir duvarı tamamen bu renklere boyamaktansa bir kaç eşyada ve dekoratif ürünlerde bu renklerden faydalanmak daha mantıklı.

VE MUTFAKLAR…

2020’de en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri de mutfak oldu. Bunu ev yapımı ekmek “story”lerinden kolayca fark edebilir, kendi hayatlarımızdan da gözlemleyebiliriz.

2021’de mutfaklarımızda kesinlikle minimalizm ve sadeliği tavsiye ediyoruz. Tabii ki bu teknolojiden uzak kalacağımız anlamına gelmiyor. Wi-Fi ile yönlendirebileceğimiz mutfak araç gereçleri bu yıl oldukça cazip.

2021’de evlerimiz bizim için çok daha önemli yerler haline gelecek. Umarız evlerimizde mutlu, huzurlu, oldukça dekoratif, konforlu ve sağlıklı bir yıl geçiririz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu