Oyun

2020’nin En İyi 5 Oyunu

2020 oyun dünyası açısından güzel bir yıl oldu, her ne kadar Koronavirüs olsa da büyük anlamda ertelemeler gerçekleşmedi. Yılın ilk yarısına kadar piyasaya çıkan oyunlar arasından en sevdiklerimizi sizler için derledik!

Oyun dünyası her geçen gün yepyeni oyunlarla bizi kendi içerisine çekiyor ve etkisi altına alıyor. Yeni çıkan oyunlara şöyle bir ucundan bakalım isterseniz. Yılın ilk yarısında piyasaya çıkan oyunlar arasından en beğendiklerimizi senin için listeledik, gelin bakalım;

5- The Last of Us Part II

the last of us 2

İlk oyunun final sahnesinde koca koca insanları bile göz yaşlarıyla bırakan Last of Us‘ın ikincisi oyun severler tarafından uzun zamandır sabırsızlıkla bekleniyordu.

Oyunun hikayesi ilk oyundan beş yıl sonrasını konu alan Last of Us II; senaryosu, atmosferi, görsel kalitesi, enfes müzikleri ve oynanış mekanikleri ile sadece PlayStation 4’ün değil, kuşkusuz ki son zamanların en iyi oyunlarından biri. Aldığı inceleme notları da Last of Us II’nin başarısını kanıtlar nitelikte.
4- Half Life: Alyx
Half life alyx
1998 yılında pek çoğumuz daha çocuk ya da doğmamışken, ilk oyunu piyasaya çıktıktan sonra oyun tarihinin en önemli yapımlarından birine dönüşen Half-Life serisi sadece FPS türünün en iyi oyunlarından biri olmakla yetinmedi, birçok oyuna ve moda ilham kaynağı oldu.
2004 yılında ikinci oyunu piyasa çıktı. Half-Life 2, çıtayı daha da yukarıya taşımasının üzerine uzun süre beklenen serinin üçüncü oyunu Half-Life: Alyx ilk oyunla ikinci oyunun arasındaki olayları konu alıyor. Bir VR oyunu olan Half-Life: Alyx oyunculara bambaşka bir deneyim sunarak yılın şu ana kadar piyasaya çıkan en iyi oyunları arasındaki yerini alıyor.
3- Dreams
dreams imp
Bir oyundan ziyade bir platform olarak adlandırmamız gereken Dreams, kullanıcılarına oyunlar, grafik tasarımlar, müzikler daha da ileri gitmek gerekirse yeni şeyler oluşturma ve bu şeyleri paylaşma olanağı sunuyor. Bu olağan üstü deneyimi kısa bir süreliğine yaşamak dahi oyunun neden 2020’nin en iyilerinden biri olduğuna dair sizlere fikir verecektir.
2- DOOM Eternal 
doom
Şeytani düşmanlarla amansız bir şekilde savaşmak istiyorsan doğru yerdesin. FPS türünün atası kabul edilen yapımlardan DOOM’un yeni oyunu DOOM Eternal‘la aksiyon dolu saatler seni bekliyor.
Birbirinden ölümcül silahlar, birbirinden tehlikeli düşmanlar, akıcı oyun mekanikleri, farklı oyun seçenekleri… Bu kez hikaye kısmının biraz daha fazla öne çıktığı oyunda umarsızca düşman avlamaya devam edeceksin.
1- Minecraft Dungeons
minecraft dungeons
Minecraft yıllar içinde bir oyun olmanın ötesine geçen ve eğitim alanında da kullanılan bir fenomene dönüştü. 2020’de ise Minecraft evreninde geçen ve yepyeni bir macera sunan Minecraft Dungeons‘la tanıştık.
Minecraft, birinci ya da üçüncü şahıs bakış açısından oynanan ve ucu açık bir hayatta kalma oyunu. Küplerden oluşan ve tamamen yıkılabilir bir dünyada dilediğimiz gibi hareket ediyor, sayısız eşya üreterek farklı düşmanlara karşı mücadele ediyoruz. Minecraft Dungeons ise belli bir hikayeyi takip eden yapısı ile farklılaşıyor. Minecraft evreninde yeni bir çığır açan bu oyunla son derece keyifli anlar geçirebilirsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu