SağlıkGenelÖneriler

2 Haftalık Yaz Diyeti Sayesinde Yaz Ayları Daha Hafif Geçsin

2 Haftalık Yaz Diyeti Sayesinde Yaz Ayları Daha Hafif Geçsin

2 haftalık yaz diyeti, adından da anlaşılacağı üzere yaz aylarında uygulanan ve diyeti yaz aylarına bırakıp, hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişilerin tercih ettiği bir diyettir. Doğru bir şekilde uygulanması durumunda kilo verme konusunda ciddi anlamda başarı sağlamanız mümkündür. Diyete sadakat göstermek büyük önem taşırken, 2 hafta içerisinde gözle görünür sonuç almanız kaçınılmazdır. Peki, 2 haftalık yaz diyetinin uygulanışı nasıldır?

2 Haftalık Yaz Diyeti Nasıl Uygulanır?

2 haftalık yaz diyeti nasıl uygulanır?” sorusu, yaz diyetini merak edip ve gerçek anlamda kilo vermek isteyen herkesin ortak sorularından biridir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu diyette aç kalmak diye bir tanım yoktur. Tek yapmanız gereken son derece düşük kalorili olan besinlere yönelmek ve bu besinleri tüketmektir. Bu besinleri tüketmeniz durumunda ise yavaş yavaş kilo vermeniz söz konusu olacaktır. Ayrıca gün içerisinde ufak tefek egzersizler yaparak, bu diyetten çok daha çarpıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Diyet süresi boyunca kesinlikle ağır yağlı yemeklerden uzak durulmalıdır. Şeker, aşırı korbonhidrat vb. besin değeri içeren besinlerden tamamen uzak durulması gerekir. Diyet süresince bol bol su içilmeli ve sık sık meyve sebze gibi önemli gıdalar tüketilmelidir. Zaten diyetin kendi listesi ışığında, diyet hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diyetin Listesi

2 Haftalık Yaz Diyeti
2 Haftalık Yaz Diyeti

SABAH: Diyetin en önemli öğünlerinden biri kahvaltıdır. Kahvaltıyla güne başlarken, gün boyu sizi hem tok tutacak hem de besin ihtiyacınızı karşılayacak besinler tüketmeniz gerekir. Aşırı kaçmadan ve sadece gerekli besinlerle güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Az miktarda domates, roka, nane, salatalık ve biber gibi besinlerle güne başlayabilirsiniz. Bu besinlerin yanı sıra ceviz ya da badem gibi kuru yemişleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yağ yakımını hızlandırmak adına yeşil çay veya normal çay tüketebilirsiniz. Çayın yanında asla şeker olmalıdır ve kahvaltıda kesinlikle ekmeğe yer olmalaıdır.

ALTERNATİF ÖĞLEN MENÜSÜ: Öğlen menünüzde mümkünse yağsız ya da az yağlı olan bir çorba tüketebilirsiniz. Bu sayede öğlen bastıracak olan açlığınızı önemli ölçüde yatıştırabilirsiniz. Çorbanın yanı sıra bir kase salata ve yarım kase yoğurt ile açlığınızı büyük ölçüde yatıştırabilirsiniz.

AKŞAM YEMEĞİ: Akşam menünüzde pırasa ya da ıspanak gibi sebze ağırlıklı yemeklere yer vermeniz gerekir. Akşam yemeğinde aldığınız kalori, gün boyunca yaktığınız bütün kaloriyi geri getirir. Bu yüzden sebze ağırlık yemekler tüketmek gerekir. Bunun yanı sıra kas kaybı yaşamamak adına ve karnınızın doyması adına yağsız et ya da tavuk eti tüketebilirsiniz. Tavuk eti bu noktada çok daha verimli bir yemek olacaktır. Ayrıca ana yemeğin yanına yoğurt, karpuz ve salata gibi takviyeler de ekleyebilirsiniz.

YATMADAN ÖNCE: Yatmadan önce diyetin ilk zamanlarında karnınızın hafif aç olduğunu ve şekerli şeyler yemek istediğinizi hissedebilirsiniz. Bu ihtiyaçlarınızı ise 1 kuru incir6 adet çiğ bademsalatalık veya havuç, son olarak da mevsim meyvelerinden herhangi biri ile sadece bir adet olmak üzere karşılayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu