Teknoloji

2. El Dizüstü Bilgisayarlarda Olması Gereken Özellikler

2. El Dizüstü Bilgisayarlarda Olması Gereken Özellikler

 

Günümüzde artan fiyatlardan dolayı birçok kişi ikinci el ürünlere yönelim sağlıyor. İkinci el ürünler arasında en çok tercih edilen ise laptoplardır. Ancak ikinci el laptop alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus ve özellik bulunuyor. Bu özelliklere dikkat edilmediği takdirde ise maalesef ikinci el dizüstü bilgisayarlar istenilen performansı göstermeyebiliyor.

 

Bu durumla karşı karşıya kalmamak için mutlaka bazı faktörü dikkate alınması gereklidir. İkinci el dizüstü bilgisayar alınırken yapılan hatalardan birisi online sistemleri tercih etmek oluyor. Mevcut platformlarda ziyaretçiler birçok dizüstü bilgisayar modeli ile karşı karşıya kalırken doğru satıcı bulmak ise oldukça zor bir hal alıyor. Online sitelerde alışveriş yapılırken öncelikle güvenilir satıcı bulmak oldukça önemlidir.

 

Bu konuda sizlere sunduğumuz spot eşya alım ve satım gibi birçok hizmetimiz daima güvenilir bir şekilde 7/24 gerçekleşmektedir. İkinci el dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde;

 

 Görünümü

Alınacak olan ikinci el dizüstü bilgisayar üzerindeki çizik gibi görünümler bilgisayarın daha önce kötü kullanıldığını ifade edebilir.

 

 

 

Özellikle çizdiğin yanı sıra çatlak veya kırık gibi sorunlar bulunuyor ise bu tür ikinci el dizüstü bilgisayarlar asla tercih edilmemelidir.

 

Hard Disk Durumu Bir bilgisayar üzerinde en önemli faktörlerden birisi hard disktir. Alınacak olan cihazda yapılan badsector kontrolü bu noktada büyük önem taşır. Asla hasarı olan ikinci el diz üstü bilgisayarlar tercih edilmemeli ve ikinci el eşya alım satımı gerçekleşmemelidir. Mevcut hard disk taramaları windows tarama özelliği ile kolayca gerçekleşir.

 

 

Pil Ömrü İkinci el diz üstü bilgisayar satın alınırken ilk olarak bakılması gereken özelliklerden biri pilidir. Eğer alınan bilgisayarın batarya kısmı arıza bulunduruyor ise sorun oluşturur. Bundan dolayı alırken çalıştığı konusunda dikkatli olunmalıdır.

 

 

Portlar İkinci el diz üstü bilgisayar üzerinde portlar büyük önem taşır. Bu durumdan dolayı mutlaka wi-fi portu gibi noktaların sağlamlığı kontrol edilmelidir. Aynı zamanda portlarda bulunan arızalar maddi açıdan büyük bir yük oluşturabilir.

 

 

 Diz üstü Bilgisayar Kasası

İkinci el diz üstü bilgisayar alınırken aranan özelliklerden birisi kasa konusudur. Genellikle kasa bölümü bazı işlemleri yapmak için açılabilir. Ancak bu hata olduğu anlamına gelmez. Bunun dışında başka bir sorun bulunmuyor ise bu durumda herhangi bir sorun oluşmaz. Ancak ikinci el diz üstü cihazlara mutlaka yetkili kişiler tarafından işlem yapılmalıdır. Aksi takdirde bu durumda oluşabilecek bir arıza da siz sorumlu tutunabilirsiniz .

 

İkinci el eşya satan yerler arasında bulunan firmamız bu alanda size en iyi ve en doğru hizmeti sunmak için her gün daha da fazla çalışıyor. Üstelik bu alanda sadece diz üstü bilgisayar değil birçok mobilya gibi eşyayı da kaliteli bir şekilde alabilme imkanı sunuyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu